مقالات

اجرای سیستم آبیاری نوین در استان چهارمحال و بختیاری

وجود خشکسالی و کمبود منابع آب کشور، مسئله مدیریت منابع آب در بخش کشاورزی را حائز اهمیت کرده است. یکی از راه‌های بهبود عملکرد روش‌های سنتی آبیاری و افزایش تولید راندمان محصولات کشاورزی، اجرای سیستم آبیاری نوین است.

در این مطلب از رسان آب درمورد عملکرد بی نظیر استان چهارمحال و بختیاری در اجرای سیستم آبیاری نوین خواهیم گفت . با ما همراه باشید .

در استان چهارمحال و بختیاری نیز خشکسالی یک دهه اخیر، کاهش آب‌های زیرزمینی، افت چاه‌ها و خشک شدن قنات‌ها باعث شده است کشاورزان چهارمحال و بختیاری به دنبال استفاده بهینه از منابع آبی برای کشت و زرع خود باشند . به طوری که استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های پیشرو در مصرف بهینه آب در صنعت کشاورزی می باشد. توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در این استان با سرعتی 5/ 2برابر میانگین کشور در حال انجام است و از میانگین کشوری بالاتر است.

اجرای سیستم آبیاری نوین به خصوص آبیاری به روش تیپ، بهره‌وری و راندمان آب را  ۹۵ درصد افزایش می‌دهد . که این استان از نظر درصد اجرای سامانه آبیاری نوین و تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری نوین رتبه دوم کشور را کسب کرده است. با این رویکرد افزایش بهره‌وری و راندمان آبیاری هم‌اکنون بیش از۸۰ درصد اراضی کشاورزی استان به روش آبیاری نوین مجهز شده است.

در شهرستان بروجن ۴۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است. که ار شهرستان های پیشرو این استان در این بخش است .

توسعه سیستم های آبیاری نوین از مهمترین اهداف جهاد کشاورزی است .که زمینه ساز کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و افزایش راندمان تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *