مقالات

استان بوشهر و کشت گلخانه ای در این استان

استان بوشهر دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گلخانه است و طی سال‌های گذشته شاهد افزایش چشمگیر سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای در این استان  بوده ایم.کمبود آب یکی از مهمترین چالش‌های عرصه کشاورزی استان  محسوب می‌شود .که توسعه کشت گلخانه‌ای در این استان خشک و کم‌آب یکی از اولویت‌های اساسی است که باید جدی‌تر از گذشته دنبال شود.

طی سال‌های اخیر روند توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر شتاب بیشتری به خود گرفته و با حمایت‌های صورت گرفته سطح کشت گلخانه‌ای در این استان افزایش داشته است. به گونه‌ای که در حال حاضر ۴۳۰ هکتار گلخانه در این استان وجود دارد.

بیشتر محصول تولیدی گلخانه های این استان با ۷۵هزار تن مربوط به گوجه فرنگی و مابقی خیار، فلفل دلمه، میوه گرمسیری پاپایا و خربزه است.برداشت محصولات گلخانه ای در استان بوشهر از دی ماه آغاز و تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.۷۰ درصد محصول تولیدی گلخانه ها در این استان به کشورهای امارات متحده عربی، قطر، روسیه، ترکمنستان، آذربایجان و ارمنستان صادر می شود.

تولید انواع نشا در گلخانه های استان بوشهر

با توجه به نیاز کشاورزان منطقه به نشا انواع گیاهان و صیفی جات، واحدهای گلخانه ای فراوانی در این استان مشغول به تولید  انواع نشا هستند.این استان نخستین تولید کننده نشای گوجه فرنگی گلخانه‌ای و محصولات خارج از فصل است.بیش از 165 واحد گلخانه‌ای استان بوشهر به تولید نشا و محصول گوجه فرنگی مشغول هستند.

مزیت ویژه کشت گلخانه ای در استان بوشهر

استان بوشهر به دلیل شرایط اقلیمی نیازی به استفاده از سوخت برای گرم کردن فضای گلخانه ندارد . به نوعی استفاده از سوخت در گلخانه ها در این استان عمومیت ندارد و در قسمت‌ها و زمان‌های محدودی استفاده می‌شود.

محدودیت کشت گلخانه ای در استان بوشهر

یکی از محدودیت‌های گلخانه ها کیفیت نامطلوب آب چاه‌های زیرزمینی است. که با لحاظ کردن یک سری شرایط زیست محیطی این مشکل با همکاری شرکت سهامی آب منطقه ای و اداره کل محیط زیست استان با تاسیس آب شیرین کن برطرف شده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *