مقالات

اقتصاد شهرستان جغتای استوار بر پایه کشاورزی

شهرستان جغتای یکی از شهرستان های غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر جغتای می باشد. که از شمال به شهرستان هاي اسفراین و جاجرم، از شرق به شهرستان سبزوار و جوین، از جنوب به شهرستان داورزن و از غرب به شهرستان جاجرم و استان سمنان متصل است. شهرستان جغتای به دو بخش کوهپایه ای و دشت تقسیم می شود و دارای آب و هوای نیمه خشک است.

اقتصاد شهرستان جغتای با دارا بودن بیش از ۲۰۰حلقه چاه آب و صدها قنات، چشمه و کلاته عموماً بر پایه کشاورزی استوار است .این شهرستان  با ۳۴ هزار هکتار عرصه زراعی و باغی یکی از مراکز اصلی خراسان رضوی در زمینه تولید محصولات اساسی و راهبردی کشاورزی از قبیل گندم، چغندرقند، ذرت، گردو، انگور، فلفل، زعفران و پسته می باشد.

در بخش کشاورزی در حوزه باغداری در شهرستان جغتای، باغداری توسعه بسیار خوبی داشته است و محصولات متنوعی در این حوزه تولید می شود. انگور از محصولات باغی این شهرستان است که میزان تولید خوبی دارد. در این شهرستان میوه های خشک همچون گردو، پسته و بادام نیز باغاتی را به خود اختصاص داده اند.  هندوانه و خربزه از جمله محصولات باغی هستند که به مقدار زیاد در این شهرستان تولید می شوند و می توان گفت عمده محصولات باغی شهرستان هستند.

زراعت نیز یکی از حوزه های مهم بخش کشاورزی است که در شهرستان جغتای پیشرفت خوبی داشته است. گندم و جو از محصولات زراعی شهرستان هستند که میزان کشت زیادی دارند.  زعفران از دیگر محصولات زراعی این شهرستان است که در سطح نسبتا گسترده ای کشت می شود.

در رابطه با وضعیت گلخانه ها در شهرستان جغتای باید گفت که در این شهرستان چند گلخانه وجود دارد که اکثر آن ها به پرورش گوجه، خیار و فلفل می پردازند و برخی نیز به پرورش گیاهان دارویی مانند آلوئه ورا مشغول هستند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *