مقالات

بابل در حوزه کشاورزی

بابل مشهور به شهر بهارنارنج که مرکز شهرستان بابل می‌باشد. بابل مرکز مخابرات استان مازندران و مرکز منطقه ۱ مخابراتی کشور ایران می‌باشد. مردم بابل از قومیت طبری هستند. مردم بابل به زبان مازندرانی صحبت می‌کنند. جمعیت شهرِ بابل در سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۲۵۰۲۱۷ نفر بوده‌است. بابل یکی از شهرهای مهم شمال کشور در زمینه پزشکی، کشاورزی، دانشگاهی، سیاسی، فرهنگی و تجاری است و هم چنین از نظر وسعت و حوزه استحفاظی بزرگترین شهرستان استان مازندران به‌شمار می‌آید.

این شهرستان دارای بیش از ۲۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی می‌باشد و مهم‌ترین دانشگاه این شهر دانشگاه صنعتی نوشیروانی است که رتبه اول را در میان دانشگاه‌های صنعتی ایران داراست. این شهر اولین شهر شمال کشور است که دانشگاه علوم پزشکی سراسری در آن تأسیس شد.

بابل از مناطق سرسبز شمالی و بسیار زیبا است که مزارع آن برای کشاورزی و برداشت محصول بسیار مناسب می باشد. از آن جایی که کشاورزی عملی بسیار فراگیر و مهم است با پیشرفت علم در زمینه کشاورزی به وسایل پیشرفته تری نیاز است، که علاوه بر بهره برداری بیشتر باعث صرفه جویی در وقت و انرژی نیز می شود.

سالانه حدود 95 تن از محصولات کشاورزی این شهرستان شامل سیب درختی، فلفل دلمه ای، خیارو بادمجان به کشور قزاقستان صادر می شود. همچنین 222 تن محصولات کشاورزی شهرستان بابل به کشورهای آسیایی صادر می شود، این محصولات شامل خرما و کنسانتره خرما، انجیر و کنسانتره انجیر، انار و پوست انار، آلبالوی فرآوری شده، آلبالوی شوکره، توت فرنگی و پسته است ، که به کشورهای توکیوی ژاپن، قزاقستان و کره جنوبی صادر می شود.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *