مقالات

بخش کشاورزی در شهرستان مهاباد

شهرستان مهاباد یکی از شهرستان های جنوبی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر مهاباد می باشد. که از شمال به شهرستان نقده، از غرب به شهرستان پیرانشهر، از شرق به شهرستان میاندوآب، از جنوب شرق به شهرستان بوکان و از جنوب غربی به شهرستان سردشت محدود می‌شود.

شهرستان مهاباد با قرار گرفتن در شمال غربی ایران دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. تابستان‌ها خنک و زمستان‌ها بسیار سرد می‌باشد. بهار قشنگ‌ترین فصل در این منطقه‌است. در فصل پاییز هوا بیشتر بادی است.

جمع كل اراضي كشاورزي اين شهرستان 2/57910 هكتار مي باشد. كه از اين مقدار 27/57 درصد ( 33164 هكتار ) بصورت ديم و 86/31 درصد ( 18453 هكتار ) بصورت آبي كشت مي شوند. كل توليدات اين شهرستان 226794 تن است. كه 85/74 درصد آن توليدات زراعي و 15/25 درصد ديگر توليدات باغي مي باشد و اين شهرستان از لحاظ اراضي كشاورزي ، توليدات زراعي و باغي به ترتيب در رتبه هاي پنجم و ششم و پنجم استان آذربایجان غربی  قرار دارد . همچنين اين شهرستان در توليد بادام در مقام دوم و در توليد عدس در مقام سوم استان آذربایجان غربی   قرار دارد .

همچنین شهرستان هایی همچون مهاباد که از لحاظ منابع آب غنی هستند تولیدات خوبی در زمینه باغداری دارند. یکی  از محصولات باغی که در شهرستان مهاباد کشت خوبی دارد، پسته است. عمده محصولات پسته برداشت شده در سطح این شهرستان از روستاهای گابازله و قلقله بوده است.  لازم بذکر می باشد که، مهم ترین بخشی که در حوزه باغداری شهرستان مهاباد پتانسیل گسترش دارد، تولیدات گلخانه ای است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *