مقالات

 بخش کشاورزی شهرستان اندیمشک

شهرستان اندیمشک یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که از شمال و غرب به استان لرستان، از شرق و جنوب شرق به شهرستان دزفول و از جنوب غرب به شهرستان شوش و استان ایلام محدود می‌شود. اقلیم شهرستان اندیمشک گرم و خشک است.

اندیمشک در شمالی‌ترین قسمت استان خوزستان قرار دارد و از غرب با شهرستان دره شهر هم‌مرز است . به همین سبب آب و هوای این شهر در اواخر زمستان و بهار به علت بودن در دامنه‌های سبز زاگرس بسیار مطلوب است. در فصل تابستان آب و هوای این شهر روزهای نسبتاً گرم و شب‌های خنک را شامل می‌شود. در روزهای سرد فصل زمستان نیز در برخی مناطق بارش برف را تجربه می‌کند. دمای این منطقه در روزهای گرم سال به ۵۰ درجه بالای صفر و در روزهای سرد سال در پایین‌ترین حد خود در برخی مناطق به چند درجه زیر صفر نیز می‌رسد.

 بخش کشاورزی شهرستان اندیمشک

برای انجام فعالیت‌های زراعی و باغداری نیز در شهرستان اندیمشک بستر مناسبی فراهم است. وجود سدهای بزرگ و بنامی همچون دز و کرخه و همچنین منابع آبی سرشار  از جمله عواملی است که باعث رونق باغداری شده‌است.

از سطح ۷۸۱ هکتار باغات اندیمشک ۶۰ هزار و ۲۰ تن انواع محصولات باغات تولید می‌شود. که  ۳۶۰ هکتار اراضی کشاورزی اندیمشک به باغ مرکبات اختصاص دارد . که  به صورت میانگین از سه هزار و ۶۰۰ تن انواع محصولات از باغ‌های مرکبات تولید و برداشت می شود .

۱۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی اندیمشک  نیز به باغ‌های انار، ۱۱۲ هکتار به باغ‌های زیتون، ۱۵۳ هکتار به تاکستان انگور و ۱۲ هکتار باغ انجیر از اراضی کشاورزی اختصاص یافته است .  که از سطح ۴۳۷ هکتار از مجموع ۷۸۱ هکتار اراضی باغات اندیمشک ۷۶۸ تن انار، ۹۴ تن زیتون، یک هزار ۱۱۷ تن انگور، ۶۰ تن انگور در اندیمشک تولید، برداشت و روانه بازار می‌شود.

۵ هکتار گردو گرم‌سیری، ۸ هکتار هلو، ۳ هکتار زردآلو و سه هکتار گردوی سردسیری از دیگر باغات اندیمشک محسوب می‌شوند. ۱۶ تن هلو، ۳۰ تن گردوی گرمسیری، ۲۳ تن زردآلو و ۱۸ تن گردوی سردسیری از دیگر محصولات باغی تولید شده در اندیمشک را تشکیل می‌دهند.

همچنین در زمینه صادرات نیز ، تاکنون و به منظور صادرات محصولات کشاورزی، بیش از 150 هکتار از اراضی شهرستان به کشت کاهو ، 150 هکتار به کشت کلم، 100 هکتار به کشت هویج، 70 هکتار به کشت شوید،30 هکتار به کشت گشنیز و 15 هکتار نیز به کشت کرفس، اختصاص دارد . که این محصولات، عمده‌ ترین تولیدات کشاورزی شهرستان اندیمشک بوده که به کشورهای مختلف جهان، صادر شده‌اند.

در نهایت نکته قابل توجه این می باشد که ، باتوجه به اقلیم معتدل شهرستان، سرمایه گذاری در بخش احداث گلخانه هایی با هدف تولید انواع سبزیجات و صیفی جات، گل های شاخه بریده (گل رز) و نشاء محصولات کشاورزی مزیت بالایی دارد.

 

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *