مقالات

بروجرد و رنگ و بوی بخش کشاورزی آن

بروجرد ، مرکز شهرستان بروجرد در استان لرستان است که سی و نهمین شهر پر جمعیت ایران بحساب می آید.این شهر در شمال دشت سیلاخور قرار دارد .سراب های که از دامنه کوه های زاگرس وارد بروجرد میشوند باعث توسعه اقتصادی این شهر و زمین های کشاورزی حاصلخیز در این منطقه شده اند.بروجرد دارای آب و هوای سرد و کوهستانی با زمستان های پر برف و باران و تابستان های معتدل است.

اقتصاد مردمان این شهرستان بر پایه دادو ستد منطقه ای و فرامنطقه‌ای، خرده فروشی، کشاورزی و دامپروری، خدمات اداری و دولتی و نیز تولید محصولات صنعتی و معدنی است.طبق صحبت های مدیر جهاد کشاورزی بروجرد این شهر سالانه 360 هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی و 560 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این شهرستان تولید و روانه بازار میکند.این شهرستان همچنان در تولید 5 محصول گردو، سیب، انگور، گیلاس و آلبالو رتبه اول استان را دارد.همچنین سالیانه  45 درصد از محصول آلبالو و گیلاس لرستان در شهرستان بروجرد تولید میشود.شرایط آب و هوایی این منطقه رنگ و بوی خاصی به تولید این محصولات داده است.

این شهرستان مستعد تولید محصولات زراعی و باغی است به طوریکه حداقل 20 محصول مرغوب سالیانه در این شهر تولید میشوند. این در حالیست که مجموع اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان ۶۹ هزار هکتار است.کشاورزی در بروجرد بعنوان یک پتاسیل بشمار می آید که در راستای اشتغازایی میتواند موثر باشد. با آبگیری سد آبسرده علاوه بر تأمین آب آشامیدنی ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بروجرد آبی خواهند شد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *