مقالات

بندرعباس پیشرو در کشاورزی و باغداری

بندرعباس مرکز استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس در جنوب ایران است . این بندر که در جنوب استان هرمزگان قرار دارد از شمال به ارتفاعات و کوه‌ها و از جنوب به دریا منتهی می‌شود.بندرعباس جزو کلان‌شهرهای جنوبی ایران بوده و ، بزرگ‌ترین بندر کانتینری ایران است. مجتمع بندری شهید رجایی و بندر شهید باهنر به‌عنوان نقطه اتکای اقتصاد ایران در جهت جابه‌جایی کالا و نیز وجود کارخانه‌های پرشمار و بزرگ صنعتی؛ بندرعباس را به شهری مهم در زمینهٔ بازرگانی و صنعت کشور تبدیل کرده است.

به‌طور کلی در بندرعباس از نیمه آبان تا نیمه فروردین دارای آب‌وهوای مطبوعی است. ماه‌های اردیبهشت و خرداد هوا خشک، ماه‌های تیر تا مهر دارای آب و هوای مرطوب است. دمای هوای شهر بندرعباس در گرم‌ترین روزها به ۵۲ درجه سانتیگراد و در سردترین روزها به ۲درجه سانتیگراد می‌رسد. جمعیت بندرعباس را نمی‌توان به‌طور دقیق عنوان کرد زیرا متشکل از بومیان و مهاجرین است و تعداد مهاجرین بنا به فصول سال متغیر است . اما به استناد نتایج سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت شهر بندرعباس ۵۲۶٬۶۴۸ نفر اعلام شده‌است. زبان اهالی بندرعباس بندری که یکی از گویش‌های پارسی کهن است.

شیلات

استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس به عنوان مهم ترین قطب تولید و توسعه مزارع پرورش میگو و ماهی در قفس شناخته می شود. و در واقع می توان گفت تنها منبع درآمد برای مردم محسوب می شود. در شهرستان بندر عباس انواع میگو نظیر ببری سیاه، موزی، سفید و سفید هندی پرورش داده می شوند. علاوه بر صیادی از دریا، پرورش ماهی صنعتی در حوضچه ها و به روش قفس، برای ماهی های سالمون، قزل آلا، سی بس و ازون برون صورت می گیرد. ماهی های نام برده شده سردابی و گرمابی هستند.

باغداری

تولید صیفی جات در استان هرمزگان و همچنین بندرعباس به صورت آزاد و گلخانه‌ای در جهت تولید خیار، گوجه فرنگی، انواع فلفل، بادمجان و لوبیا سبز انجام می شود. در بندر عباس تولید محصولات باغی نظیر خرما، مرکبات شامل نارنگی، پرتقال، لیمو ترش و شیرین، انبه و میوه جالیزی نظیر هندوانه انجام می شود. بعضی از باغات خرما و مرکبات در چند سال گذشته به دلیل بیماری جارووک از بین رفته اند و از کاشت درخت های جایگزین نظیر انبه استقبال شده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *