مقالات

بندرلنگه در حوزه کشاورزی

بندرلنگه یکی از شهرهای غرب استان هرمزگان در کرانهٔ ساحلی خلیج فارس، مرکز شهرستان بندرلنگه و یکی از بندرهای مهم در جنوب ایران است. بندرلنگه به دلیل موقعیت مخصوص جغرافیایی، از گذشته‌های دور به‌عنوان یک ایستگاه ترانزیتی بار و مسافر فعالیت داشته است. این بندر در زمان هخامنشیان از بندرهای مهم تجاری خلیج فارس بود و از آن به نام گوگانا یاد شده‌است. هوای شهر بندرلنگه مانند سایر شهرهای ساحلی مرطوب و در تابستان گرم است، بارندگی در آن متغیر و گاه همراه با باران‌های سیل آسا همراه است. زبان اصلی مردم بندرلنگه فارسی است که با لهجهٔ لنگه‌ای(زبان اچمی) استفاده می‌شود. بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت شهر بندرلنگه در این سال ۳۰۴۳۵ نفر است.

شیلات

شهرستان بندرلنگه به عنوان یکی از مهم ترین قطب های تولید و توسعه مزارع پرورش میگو و ماهی در قفس در داخل کشور و کشورهای همسایه شناخته شده اند. پرورش میگو در هرمزگان از اوایل دهه ۷۰ آغاز شد. بخش زیادی از محصول میگو تولید شده به خارج از کشور صادر می شود. میگوهایی که در این شهرستان پرورش می یابند شامل ببری سیاه، موزی، سفید و سفید هندی پرورش داده می شوند. در این شهرستان حدودا 100 حوضچه ی پرورش میگو وجود دارد. به طور کلی می توان گفت صید و صیادی در شهرستان بندرلنگه  شاید تنها منبع درآمد برای مردم محسوب شود. علاوه بر صیادی، پرورش ماهی در حوضچه ها و به روش پرورش در قفس، برای ماهی های سی بس و هامور انجام می شود.

باغداری

تولید صیفی جات و سبزیجات در فصل های پاییز و زمستان از جمله فعالیت هایی است که در این شهرستان و همچنین در استان هرمزگان انجام می شود. در این فصل‌ها که در بیشتر نواحی کشور سرما زیاد است، تامین صیفی جات و سبزیجات کشور را کشاورزان مناطق جنوبی انجام می دهند. در شهرستان بندرلنگه صیفی جات تولید شده شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل سبز هستند که به صورت آزاد در مزارع کاشته می شوند. نخل خرما یکی از بهترین انواع درخت برای سرمایه گذاری است و هیچ چیز بیهوده ای ندارد، برگ آن خوراک گوسفند و برای هنرهای جارو بافی، سبد بافی وحصیر بافی کاربرد  فراوان دارد و به دلیل فواید بی شماری که دارد، علی رغم افزایش قیمتی که داشته، بازار فروش خوب خود را در بین مردم کشور ما حفظ کرده است و احداث باغات خرما برای بندرلنگه دارای مزیت است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *