مقالات

بندر انزلی در حوزه کشاورزی

بندر انزلی یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری از مراکز مهم اقتصادی و یکی از قطب‌های ورزشی در ایران است. بندر انزلی براساس مقدار تخلیه و بارگیری کالاها در سال ۱۳۹۸، نهمین بندر مهم ایران شناخته شده است. بندرانزلی پس از مرکز استان (رشت) پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر استان گیلان است. اهالی این شهر به واسطه بندری بودن، بسیار زودتر از دیگر نقاط ایران با دستاوردهای غرب آشنا شدند. بندرانزلی آب‌وهوایی مرطوب دارد و بارش در آن بسیار بالا است، سالانه میانگین ۱۸۲۷ میلی‌متر بارش در این شهر می باشد.میزان رطوبت این شهر بین 71 تا 97 درصد  میباشد . انزلی در کل تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی ملایم و گاه سرد دارد.

لهجه مردم بندرانزلی فارسی و گیلکی است. مردم بومی شهر بندرانزلی گیلک هستند و به زبان گیلکی با لهجه مخصوص به انزلی و همچنین زبان فارسی معیار صحبت می‌کنند. در گذشته شغل بیش‌تر مردم انزلی ماهیگیری بوده‌است. برنج‌کاری و کشاورزی نیز از دیگر پیشه‌های سنتی بندر انزلی به‌شمار می‌رود که همچنان در روستاهای شهرستان انزلی مرسوم است.اما امروزه مردم این شهر به مشاغل دولتی و آزاد اشتغال دارند.

از جمله مهم‌ترین محصولات کشاورزی که گردشگران این منطقه خواهان خرید آن هستند، می‌توان به چای، بادام زمینی، برنج، ازگیل و زیتون اشاره کرد. همچنین دربازار‌های هفتگی این منطقه می‌توانید انواع ماهی‌های تازه را خریداری کنید. انزلی حدود هفت هزار هكتار اراضی قابل كشت دارد كه پنج هزار و 20 هكتار آن همه ساله به زیر كشت انواع ارقام برنج از جمله ، هاشمی ، علی كاظمی و خزر می رود و مابقی اراضی به كشت محصولات زراعی شامل هندوانه ، خیار ، حبوبات ، كلزا و محصولات باغی از جمله مركبات ، آلوچه و كیوی اختصاص دارد. سالانه حدود 23 هزار تن برنج ، 240 تن حبوبات ، 850 تن سبزی و صیفی ، 10 هزار و 700 تن محصولات جالیزی و حدود 200 تن گیاهان علوفه ای در انزلی تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *