مقالات

تولید محصول گندم در استان البرز

البرز از قدیم الایام در زمینه کشاورزی و دامپروری دارای رتبه ممتازی بوده و از طرفی وجود موسسات تحقیقاتی و مراکز پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی و همچنین بزرگترین و قدیمی ترین پردیس کشاورزی کشورو دانشکده کشاورزی در استان و به تبع آن تربیت نیروهای متخصص در این زمینه بر اهمیت و بازدهی آن افزوده است. همچنین استان البرز با وجود توسعه شهرنشینی،مهاجرت ها، تغییرات گسترده و کمبودها،قابلیت کشاورزی و رونق در این بخش را حفظ کرده است. که یکی از مهمترین ظرفیت‌های این استان تولید محصول گندم است.

استان البرز با 76 هزار هکتار زمین زیر کشت یکی از قطبهای کشاورزی درکشور به شمار می رود . که از این میزان اراضی 10هزار و 179 هکتار زیر کشت گندم و 13 هزار و 152 هکتار زیر کشت جو است و سالانه حدود 100 هزار تن گندم و 45 هزار تن جو در این استان تولید می شود. که رتبه نخست تولید و برداشت گندم در استان البزر به شهرستان نظرآباد اختصاص دارد. چرا که از هزار هکتار مزرعه  که در نظرآباد وجود دارد، 400 هکتار از پ به کشت گندم اختصاص دارد.

کشت گندم  معمولا به دو صورت دیم و آبی انجام می‌شود . که در روش آبی بخشی از طریق باران و مابقی توسط آب آبیاری تامین می‌شود . که میزان آبیاری گندم در روش آبی با توجه به نوع بذر، شرایط آب و هوایی و جنس خاک می‌تواند متفاوت باشد . کشت گندم دیم پاییزه نیز در استان البرزهمه ساله در فصل پاییز و بعد از اولین باران با شخم زدن زمین آغاز می شود . موقعیت جغرافیایی استان البرز موجب شده تا بهره‌برداری و درو گندم کمی دیرتر و در ابتدای فصل تابستان در این استان انجام شود .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *