مقالات

جزیره کیش در حوزه کشاورزی

جزیره کیش ، یک جزیره تفریحی ورزشی در شهرستان بندر لنگه، استان هرمزگان در جنوب ایران واقع در خلیج فارس است. کیش به دلیل وجود منطقه آزاد تجاری، مراکز تفریحی و تجاری، جاذبه‌های گردشگری و هتل‌های فراوان یکی از مقاصد عمده گردشگری در ایران به‌شمار می‌رود.

جزیره کیش دارای آب و هوای نیمه استوایی بسیار خشک است. رطوبت در اکثر فصول سال تقریباً ۶۰ درصد است. در ماه‌های مهر تا فروردین، آب و هوای کیش معتدل و از ۱۸ تا ۲۵ درجه متغیر است. کیش مانند سایر جزایر خلیج فارس به ویژه جزایر تنگه هرمز بر روی نوار باریکی از پوشش گیاهی گرمسیری در نیمکره شمالی قرار دارد. ویژگی این منطقه وجود گیاهان مقاوم در برابر خشکی است که موجب سازگاری بیشتر در گیاهان منطقه شده‌ است. از پوشش‌های گیاهی جزیره کیش می‌توان به باغ‌های نخل خرما، درختان بومی کهور ایرانی و کنار و درختان غیر بومی مانند کهور پاکستانی ، اکالیپتوس، آکاسیا، کنوکارپوس و ابریشم اشاره کرد. در سال‌های گذشته این جزیره، مرکز تاکستانهای معروفی بوده‌است.

همانطور که می‌دانید جنوب ایران آب و هوای گرمسیری دارد و همین امر موجب کاشت انواع مرکبات و خرما در این منطقه می شود و خرما جزو میوه‌های بومی کیش به‌شمار می‌رود.

جزیره کیش در میان آب‌های شور خلیج فارس قرار گرفته و از گذشته تا به امروز شغل اصلی بومیان این جزیره ماهی‌گیری و صید انواع میگو بوده است‌. از بهترین ادویه‌های این منطقه می‌توان به ادویه‌هایی که در طبخ مرغ، ماهی، خورشت و کتلت استفاده می‌شوند و ترکیبی از هل سبز، بادیان رومی، زیره سبز، گرد لیمو، گشنیز، زردچوبه، ساقه زعفران، فلفل سیاه، فلفل قرمز، گل محمدی، ریشه جوز، جوز هندی، کاری، زنجبیل، آویشن و مرزه تشکیل شده باشند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *