مقالات

خمین در حوزه کشاورزی

خمین از توابع استان مرکزی و در بخش جنوبی این استان قرار دارد. این شهرستان برابر با 2400 کیلومتر مربع است. در همسایگی آن شهرهای شازند، اراک، محلات، گلپایگان، الیگودرز و ازنا قرار دارد.طی سال های گذشته این شهرستان را با نام های متفاوتی همچون کوهستان، جبال خماهین و کَمَره شناخته شده است که در سالهای متوالی به خمین معروف شده است.

خمین بدلیل موقعیت جغرافیایی اش به دو بخش معتدل کوهستانی و بیابانی تقسیم شده است. دمای هوا در گرم‌ترین ماه سال تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد و در کم‌ترین حالت به ۸- درجه سانتی‌گراد می‌رسد.این شهر دارای زمستان های سرد و تابستان های معتدل و نسبتا گرم است.میزان متوسط بارندگی سالانه در این شهر بین 300تا400 میلی متر است. بهترین زمان سفر به این شهر، در بهار یا اواخر تابستان است. چرا که در این فصل هوا مطبوع‌تر شده است.

25 درصد مساحت اراضی کشاورزی خمین است که 150 هکتار به کاشت سبزی و صیفی، 50 هکتار پیاز، 200 هکتار سیب درختی، 260 هکتار گردو، 1300 هکتار بادام اختصاص دارد.همچنین میانگین برداشت محصول زعفران 60کیلوگرم در شهرستان است.محصولات گلخانه ای خمین شامل توت فرنگی به مساحت 5 هکتار، خیار 1 هکتار، گل محمدی 7 هکتار و زعفران 12 هکتار میباشد.لوبیای خمین از لحاظ میزان برداشت بعد از لرستان رتبه دوم را کسب کرده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *