مقالات

اقتصاد دشتک در گرو کشاورزی

دشتک شهری از توابع اردل در استان چهار محال بختیاری است که مردمش از طوایف ایل بختیاری هستند.فعالیت اقتصادی مردم دشتک بیشتر کشاورزی و بعضا دامداری می باشد.تعداد زیادی از مردان این شهر در گذشته بنا به رسم آبا و و اجداد شان در کشور کویت مشغول به فعالیت بودند. بارندگی در دشتک زیاد است و ارتفاع برف گاهی به 1.5 متر می‌رسد. با این حال، میزان بارندگی در سال‌های اخیر کاهش یافته است. این منطقه تابستان‌های گرم و زمستان های سرد و خشک را تجربه می‌کند. اگرچه بارندگی در این منطقه به طور کلی زیاد است، اما اخیراً در نتیجه خشکسالی و تغییرات آب و هوایی کاهش یافته است.

در سالیان اخیر بسیاری از مردم به مشاغل خدماتی و اداری روی آورده اند. محصولات کشاورزی دشتک انگور، بادام، گردو، سیب ترش، زردآلو، گندم، عدس و… می‌باشد.این شهر قشر تحصیل کرده زیادی دارد که  افراد زیادی را از پزشکان، مهندسان، معلمان و… که به جامعه خدمت کرده‌اند در خود پرورانده‌است.

اکثر باغ‌های این منطقه در اطراف دشتک قرار دارد که اطراف آن را دره‌ها و زمین‌های حاصلخیز احاطه کرده است. در شرق این شهر دره ای (دره شور) با آب فوق العاده شور وجود دارد (از نظر زمین شناسی توسط گنبد نمکی که احتمالاً زیر آن نفت وجود دارد ایجاد شده است). نمک به طور طبیعی در این دره استخراج می شود. علاوه بر این، رگه های وسیعی از معادن شن و ماسه طبیعی از جنوب تا غرب دشتک وجود دارد که ساکنان دشتک و اطراف آن برای تهیه شن و ماسه برای ساخت و ساز استفاده می کنند.

محصولات کشاورزی دشتک:

عدس

گندم

گردو

بادام

انگور

 

جاذبه های گردشگری دشتک:

دره باغ

آسیاب پیر

دره بیدها

چشمه دولاب

دره شور

بنیوستان

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *