مقالات

دورود ؛ از مراکز عمده و اصلی کشاورزی لرستان

دورود نام شهرستانی است که در شرق استان لرستان قرار دارد . مساحت این شهر۱۳۲۶ کیلومتر مربع است.دورود دارای آب و هوای کوهستانی است که در زمستان دارای بیشترین بارش سالیانه در بین شهرهای استان لرستان است.پیوستن دو سر شاخه رود دز یکی از شمال و دیگری از شرق در این شهرستان، دورود را به یکی از مراکز عمده و اصلی تولید و پرورش محصولات زراعی ، باغی و دامی تبدیل کرده است.این شهر توانسته در سال ده‌ها هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی تولید کند.پنجاه درصد از زمین های این شهر قابلیت کشت دارند، که در این بین محصولات زراعی از باغی بیشتر است. تولید گندم، جو و برنج در شهرستان دورود به مراتب از سایرمحصولات زراعی نظیر حبوبات، دانه های روغنی، گیاهان دارویی و سیب زمینی بیشتر است.

باغداری

باغداری در این شهرستان با توجه به شرایط اقلیمی آب و هوایی و شرایط خوب زمین های دورود در حال افزایش میباشد.توسعه باغداری در شهرستان دورود برای میوه های سر درختی از اولیت های تولید این شهر میباشد که مهم ترین میوه سر درختی زرد آلو است که از این حیث در کشور های خاورمیانه بعداز ترکیه رتبه ی دوم این تولیدات را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر زرد آلو میوه هایی مانند سیب، گیلاس، انار، آلبالو، انگور، گردو و بادام نیز تولید می شوند.در شهرستان دورود تولید صیفی جاتی مانند خیار، گوجه و هویج بدلیل تقاضای فراوان در گلخانه ها  تولید میشوند.علاوه بر صیفی جات در این شهرستان محصولات جالیزی مانند هندوانه تولید میشوند اما برای آبیاری این محصولات باید از آبیاری قطره ای و مکانیزه استفاده نمود.کشت بادام زمینی در این شهرستان از جمله کشت هایی است که انجام نشده است ولی قابلیت تولید این محصول در این شهرستان زیاد است. بادام زمینی از گیاهان کم آب است که از نظر اقتصادی کمک زیادی به کشاورزان آن منطقه میکند. کشت این محصول به صورت دیم میباشد.

همچنین تولید پسته در این شهرستان زیاد است و مزیت های خاص خود را دارد.در واقع درخت پسته 7تا9 سال پس از کاشت شروع به دادن محصول پسته می نماید. درختان پسته در خاکهای غنی، شنی لومی و با عمق زیاد و آب و خاک پایین تر محصول خوب می دهند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *