مقالات

زراعت پاییزه در استان گلستان

استان گلستان با ۲ میلیون نفر جمعیت و برخورداری از ۶۶۷ هزار هکتار اراضی زراعی از قطب‌های مهم تولید محصولات زراعت پاییزه در کشور به شمار می‌رود.

ما در این مقاله مجموعه به بررسی زراعت پاییزه در استان گلستان که یکی از قطب های مهم تولید محصولات زراعت پاییزه در کشور به شمار می‌رود پرداخته ایم . با ما همراه باشید.

محصولات زراعی مانند گندم، جو، کلزا، سیب زمینی، حبوبات، سبزی، صیفی جات و علوفه پاییزی از محصولات زراعت پاییزه در استان گلستان هستند.استان گلستان در تولید محصولات پاییزه از جمله  دانه روغنی کلزا و گندم در میان استان‌های از جایگاه ویژه برخوردار است.

حدود ۵۰۰ تا۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان  گلستان تحت زراعت پاییزه قرار می گیرند. که ۳۷۵ هزار هکتار آن گندم، ۷۵ هزار هکتار جو ، حدود ۶۰ هزار هکتار دانه روغنی کلزا  و ۵ هزار هکتار آن چغندرقند می باشد.

مناسبت‌ترین زمان کشت گندم در استان گلستان از میانه آبان ماه به مدت یک ماه در اراضی دیم و از اول تا ۳۰ آذر در زمین‌های آبی انجام می‌شود.کشت کلزا از ۱۵ مهر آغاز می شود و به مدت یک ماه کشت آن در استان گلستان  ادامه دارد. چغندرقند در آذر ماه ، در گلستان کشت می‌شود و سالانه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن  از این محصول در استان گلستان تولید می‌شود.

سطح اراضی زراعی گلستان ۵۳۹ هزار و ۳۸۶ هکتار  است .که حدود ۷۷ درصد آن اراضی دیم بوده و بیشترین فعالیت زراعت پاییزه کشت دیم مربوط به  گندم، جو و کلزا است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *