مقالات

زیر کشت اراضی زراعی در استان تهران

استان تهران با رتبه سوم خود در تولید محصولات کشاورزی با استانهای خراسان رضوی، اصفهان، اذربایجان شرقی و غربی رقابت می کند . این رتبه با توجه به محدودیت زیر کشت اراضی در استان تهران بسیار قابل توجه است.در استان تهران۱۶۱ هزار اراضی باغی و زراعی داریم . در حدود ۵۰ هکتار مختص محصولات باغات، گلخانه، قارچ، گیاهان دارویی و موارد مرتبط باغبانی است.

استان تهران، جزو نخستین استان‌های کشور است که بهره‌وری کشاورزی در آن در بالاترین سطح کشور قرار دارد، آن هم در شرایطی که از یک میلیون و ۳۸۴ هزار هکتار اراضی کل استان تهران وجود دارد، حدود ۲۲۸ هزار هکتار اراضی دایر و بایر تنها ۱۹۰هزار هکتار تحت کشت محصولات زراعی و باغی قرار دارد و علی‌رغم داشتن ۱٫۳ درصد از اراضی کشاورزی بیش از ۵ درصد از محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌کند و به‌طور متوسط میانگین تولید در واحد سطح ۲۷ تن در هکتار است.

بیش از ۸۰ هزار هکتار از مزارع استان تهران به زیرکشت گندم، جو و کلزا رفته است. که از این میزان  ۴۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت گندم می‌رود. ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت جو و سه هزار هکتار آن زیر کشت کلزا است. متوسط عملکرد گندم در شرایط آبی نرمال ۶ تن، جو ۴.۵ تا ۵ تن و کلزا ۵.۵ تن در هکتار است.با توجه به آنکه ۴۰ درصد آب مزارع مورد نیاز استان تهران را آب‌های سطحی شامل می شود؛ بنابراین شرایط اقلیمی مناسب در بهار و پاییز تاثیر بسزایی در عملکرد بهتر کشاورزی این استان دارد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *