مقالات

ساوه؛ رتبه اول تنوع محصولی در استان مرکزی

شهر تاریخی ساوه در استان مرکزی قرار دارد.این شهر مساحتی 8855 کیلومتر مربع است.این میزان مساحت سبب شده است که شهر انارها به بزرگترین شهر استان مرکزی تبدیل شود.ساوه یکی از شهر های بازمانده دوره ساسانی است که در اواخر آن دوره و در اوایل دوره اسلامی ، جزو ایالت جبال یا همان عراق عجم بوده‌است. این شهر دارای اقلیمی نیمه خشک با تابستان های گرم و زمستان های سرد میباشد که میزان بارندگی در این شهرستان 216 میلی متر در سال میباشد.

جمعیت ساوه در سر شماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 ۲۲۰٬۷۶۲ نفر میباشد.مردم این شهر به زبان فارسی و به لهجه ساوه ای صحبت میکنند.شهر صنعتی کاوه شهری در 10 کیلومتری ساوه است که بزرگترین شهرک صنعتی کشوربا بیش از 600 واحد کارخانه تولیدی  می باشد.

ساوه با دارا بودن 70 نوع محصول کشاورزی رتبه اول تنوع محصولی را در استان مرکزی داراست.همچنین مرغوبترین گندم کشور را تامین میکند. شهرستان ساوه در تولید محصولات باغی شامل انار، زیتون، پسته، گردو، بادام، انگور و میوه‌های سردرختی نیز رتبه اول تولیدات استان را به خود اختصاص داده است.به طوریکه انار تولید شدهه در ساوه شهرت جهانی پیدا کرده است.

در سالی که گذشت بیش از 850 هزار تن محصول باغی و زراعی در این شهرستان تولید و روانه بازار شده که شامل انار، پسته، بادام، گردو، گندم، سیب زمینی، جو، کلزا، صیفی‌جات و… بوده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *