مقالات

سقز در حوزه کشاورزی

سقز شهری واقع در کردستان است، که یکی از مناطق باستانی خاورمیانه می باشد .این شهرروی تپه ها و دشت هایی قرار دارد، که سرشاخه اصلی رودخانه های قزل اوزن و زرینه رود از کنار آن عبور می کند.در این شهر زبان کردی سقزی بعنوان زبان مادری و همچنین یکی از زبان های آموزش و زبان فارسی در مکاتبات رسمی استفاده میشود.

سقز در ناحیه ای کوهستانی و بین ارتفاعات رشته کوه های زاگرس قرار دارد که این خصوصیات منجر به ایجاد آب و هوایی نسبتاً سرد و زمستان‌های طولانی و گاهی یخبندان شده‌است.بر اساس آمار شهرستان سقز دارای جمعیت ۱۶۵۲۵۸ تن،یکی از پر جمعیت ترین شهر های استان کردستان است.

دامداری یکی از شغل های اصلی مردم سقز است که شامل پرورش دام های سبک و سنگین است. بیشتر دام های پرورشی این شهر شامل گوسفند و بز هستند.زنبور داری نیز به میزان خوب در سقز انجام می شود می توان گفت شهرستان سقز رتبه اول زنبورداری را در استان کردستان دارد.

حبوبات بخشی از سطح کشت محصولات زراعی سقز را به خود اختصاص داده است .جو نیز از محصولاتی است که کشت خوبی دارد و برای خوراک دام شهرستان استفاده میشود.بخشی از کشاورزی شهرستان را باغداری تشکیل می دهد اما شرایط آب و هوایی باعث مزیت کمتر باغداری در سقز شد.گاهی در زمستان ها بدلیل سردی زیاد هوا امکان یخ زدگی محصولات زیاد است.احداث گلخانه ها بدلیل سردی هوا یکی از راه های کنترل دما و رونق باغداری شهرستان می باشد. محصولاتی همچون سیب و هلو در شهرستان کشت می شوند و امکان احداث باغ هایی در این زمینه وجود دارد. کاشت این محصولات در اولویت بعد از احداث گلخانه قرار می گیرد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *