مقالات

شلمزار در بخش کشاورزی

شلم در لغت نامه دهخدا به معنای کتیرا می باشد و شلمزار به معنای کتیرا زار یعنی جایی که کتیرا در آن بسیار می روید می باشد اکنون گیاه کتیرا در کوه های اطراف وجود دارد. مردم این شهر از ایل بختیاری عمدتا از طوایف باب دورکی می باشند و به گویش بختیاری صحبت می کنند.در آمد مردم شلمزار به ترتیب اهمیت از منابع زیر حاصل می شود.

زراعت ، باغداری و دامداری این شهر دارنده‌ زمین‌های حاصلخیز به نام‌های دیز دشت، شلمزار بالا، چاری، سل آباد و سر سه گرد می‌باشد. این شهر دارای باغهایی به نام‌های احمدآباد، چزغان، چنار سبز، همایی، قزلجه و دولا می‌باشد 1) کامیون داری و رانندگی به طوری که به نظر می رسد بعد از فرخشهر بیشترین تعداد کامیون و تریلر در استان در این شهر باشد 2) ادارات و کارخانجات 3) کار در کشورهای حاشیه خلیج فارس و تاحدودی کشورهای غربی.

از کارخانه جات شلمزار میتوان به کارخانه مواد شوینده اطلس شیمی آذرخش ، کارخانه آرد سازی ، و کارخانه آب معدنی کوهرنگ اشاره کرد. کامیون داری و اشتغال در کویت جز شغل های مهم این شهر است. تولید محصولات ارگانیک با استفاده از کودهای طبیعی می‌تواند اثری مؤثر در توسعه کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی داشته باشد. مزایای استفاده از ورمی کمپوست به جای کود شیمیایی، گفت: سبک و فاقد هرگونه بو، عاری از تخم علف‌های هرز، حاوی میکرو ارگانیسم‌های هوازی مفید مانند ازتو باکترها، بالا بودن میزان عناصر اصلی غذایی در مقایسه با سایر کودهای آلی، دارای عناصر میکرو مانند آهن، روی، مس، منگنز و عناصر ماکرو، پتاسیم و ازت از جمله این مزایا محسوب می شود.‎

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *