مقالات

شهرستان آبدانان و کشاورزی در آن

شهرستان آبدانان یکی از شهرستان های استان ایلام است که از نظر جغرافیایی در جنوب شرق ایلام واقع شده است که جمعیتی حدود 47 هزار نفری در آبدانان ساکن هستند.این شهرستان دارای دو اقلیم آب و هوایی دشتی و گرمسيري مانند دشت مورموري و يك اقليم كوهستاني با آب‌وهواي معتدل است. خود این تفاوت اقلیم یک مزیت برای ایجاد کسب‌وکارهای مختلف در این شهرستان بحساب می آید.

کمبود آب در آبدانان تاثیر زیادی روی زمینه های مختلف مانند عدم رواج باغداری و حتی رواج نداشتن پرورش ماهی دارد.اما این کیفیت آب برای کشت محصولاتی مانند پسته و زیتون، یک مزیت بحساب می آید.ریسک پذیری کم مردم آبدانان برای شروع کارهایی که در آن‌ها مانند کشاورزی یا دامداری تجربه کافی را ندارند، پایین است که این امر سبب می‌شود روحیه کار و تولید آبدانان، اجرایی نشود.بن بست بودن و مناسب نبودن وضعیت راههای ارتباطی با دیگر شهرستانها که باعث دور بودن از بازار مصرف شهرهای دیگر می‌شود،از مهم ترین عوامل عدم ایجاد کسب و کار در آبدانان است.

دامداری

دامداری اولین شغل مردم این شهرستان است که رونق زیادی هم پیدا کرده است.شرایط آب و هوایی و وجود مراتع زیاد ، باعث شده است بتوان برای این رسته نسبت به رسته سایر مشاغل ، مزیت بیشتری قائل بود.دامداری در آبدانان به صورت سنتی انجام میشود و پرورش دام های سبک نسبت به بقیه دام ها بیشتر است. درنتیجه گوسفند و بز، دارای مزیت اول برای پرورش در شهرستان هستند.

طیور

تعداد زیادی مرغداری صنعتی و غیر صنعتی در این شهرستان وجود دارد. مرغ با آب و هوای این شهرستان سازگاری دارد  و مردم آبدانان تجربه کافی برای پرورش هستند.در حال حاضر پرورش تعداد زیادی بوقلمون هم در این استان انجام می شود. این دو پرنده در سطح اول مزیت برای پرورش هستند و توسعه پرورش آنها باتوجه به نیاز مردم به این تولیدات پیشنهاد داده می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *