مقالات

شهرستان آذرشهر شکوفا در کشاورزی

شهرستان آذرشهر یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که در شرق دریاچه ارومیه قرار دارد و مرکز آن شهر آذرشهر می باشد .  این شهرستان از شمال به شهرستان اسکو ، از جنوب به شهرستان عجب‌شیر و از غرب به دریاچه ارومیه محدود است .

شهرستان آذرشهر در غرب کوه سهند و در شرق دریاچه ی ارومیه و در منطقه‌ای بسیار حاصل‌خیز واقع شده است. این شهر از یک سو به‌دلیل نزدیکی به کوه سهند از آب و هوایی نسبتاً سرد برخوردار ‌است و از سوی دیگر به‌جهت نزدیک ‌بودن به دریاچهٔ ارومیه آب و هوای نسبتاً مرطوب و ملایمی دارد. به‌طور کلی آب و هوای آذرشهر در زمستان‌ها سرد و در تابستان‌ها مرطوب و خنک است.

خاک حاصل خيز و چشمه سارها و رودهايی كه در منطقه جريان دارند باعث شكوفايی کشاورزی این منطقه گرديده و غلات، تره بار، حبوبات، سيب زمينی، پياز، نخود، صيفی جات، ‌انواع ميوه ها، خشكبار، مغزبادام، گردو، برگه زردآلو و كشمش از محصولات اين شهرستان است. آذرشهر از گذشته های دور به باغ هایش معروف بوده است و وفور باغ‌های انگور و میوه جات مختلف از ویژگی های این شهر است.  در این منطقه مزارع کشاورزی زیادی وجود دارد که آبیاری مزارع و باغات موجود در پیرامون آذرشهر توسط رودخانهٔ آذرشهر و نیز کانال‌های زیرزمینی، چشمه‌های طبیعی و چاه‌های عمیق انجام می‌گیرد.

عمده‌ترین محصول کشاورزی شهرستان آذرشهر که در واقع اصلی‌ترین سوغات این شهر به‌شمار می‌آید، لپهٔ آن است  . که در سراسر ایران باعنوان «لپهٔ آذرشهر» شهرت فراوانی دارد و به‌عبارت دیگر مهم‌ترین منبع درآمد مردم این شهرستان است .
از محصولات دیگر آذرشهر می‌توان به‌گردو اشاره کرد که غالباً در این شهرستان و در دهستان‌های قبله‌داغی و قاضی‌جهان ینگجه و نیز در بخش گوگان تولید می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *