مقالات

شهرستان آرادان؛ دارای ظرفیت های ممتاز در کشاورزی

شهرستان آرادان یکی از شهرستان های استان سمنان به مرکزیت شهر آرادان می باشد. که ز شمال به فيروزكوه، از غرب به گرمسار، از شرق به سرخه و از جنوب به اردستان(اصفهان) منتهي مي شود.

شهرستان آرادان دارای آب و هوایي کوهپايه اي در مرکز، ييلاقي در شمال و کويري در جنوب شهرستان مي باشد.

شهرستان آرادان ظرفیت های ممتاز و بسیار خوبی در بخش دامپروری و کشاورزی دارد. که از جمله برخی از این ظرفیت ها در برخی امور ، مثل کشت گلخانه ای ، در سطح استان سمنان از جایگاه ممتازی برخوردار است.

باغداری

همچنین شهرستان آرادان ظرفیت خوبی در زمینه تولید محصولات باغی دارد و در حال حاضر نیز محصولات متنوعی با مقادیر قابل توجه در این زمینه تولید می شوند. زیتون و پسته از جمله محصولات باغی باارزشی هستند که در  آرادان تولید می شوند. زیتون میزان تولید زیادی دارد ولی پسته تا به حال به میزان زیادی کاشته نشده است.  . این محصولات آب کمی مصرف می کنند و با توجه به شرایط کم آبی شهرستان آرادان، سازگاری خوبی با این منطقه دارند. انجیر، انار و انگور از دیگر محصولات باغی آرادان هستند که انار و انجیر عمده تولیدات باغی هستند و انگور نیز به میزان نسبتا زیادی تولید می شود. زردآلو، گیلاس، آلبالو، آلو و گوجه سبز نیز از دیگر محصولات باغی هستند که در این شهرستان تولید می شوند.

شهرستان آرادان در زمینه تولید مرکباتی همچون پرتقال و نارنج نیز مستعد است. این محصولات در شهرستان کاشته می شوند و سازگاری خوبی با شرایط شهرستان دارند. خربزه از جمله محصولات جالیزی است که در شهرستان آرادان تولید می شود.

در رابطه با وضعیت گلخانه ها در این شهرستان، همانطور که به آن اشاره شد؛ باید گفت در حال حاضر تعداد زیادی گلخانه وجود دارد که به تولید محصولاتی همچون خیار، گوجه، فلفل دلمه، گیاهان دارویی و گل های زینتی می پردازند. البته عمده این محصولات مربوط به خیار است.

زراعت

تولید محصولات زراعی نیز در شهرستان آرادان رونق خوبی دارد و محصولات متنوعی در این زمینه تولید می شود. گندم و جو از جمله محصولات زراعی شهرستان آردان هستند که به میزان انبوهی تولید می شود. پنبه از جمله محصولات زراعی است که در این شهرستان تولید می شود. ذرت از دیگر محصولاتی است که در  آرادان کشت می شود و قابلیت توسعه کشت آن وجود دارد. ذرت در دو نوع علوفه‌ای و دانه‌ای (به میزان کمتر) در این شهرستان تولید می‌شود. حبوباتی همچون لوبیا، ماش، نخود و عدس به میزان کمی در شهرستان آرادان کشت می شوند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *