مقالات

شهرستان آسمان آباد قطب کشت صیفی جات و سبزی

شهرستان آسمان آباد شهری در غرب ایران و شمال شهر ایلام است . که مردمش با گویش کردی کلهری صحبت میکنند.فاصله این شهرستان تا ایلام حدود 40کیلومتر است. مردم آسمان آباد از لحاظ قومی یکی از تیره‌های ایل خزل به نام قُلیوند می‌باشند .

این شهرستان دارای آب و هوای معتدل کوهستانیست که متوسط بارش باران در آن سالیانه حدود 600 میلی متر می باشد.شغل اکثر مردم آسمان آباد دامپروری و کشاورزیست . این شهر بسیار سیاحتی بوده که دارای اماکن تاریخی و طبیعی می‌باشد.

شهر آسمان آباد با توجه به آب و هوای معتدل کوهستانی در اکثر روزهای سال هوایی خشک و دلنشین دارد و به همین دلیل با دارا بودن طبیعتی بکر جنگلی با درخت‌های انبوه با چشمه‌های جوشان در تمامی فصول سال بخصوص فصل بهار پذیرای دوستداران طبیعت است.

سطح زیر کشت سبزیجات در استان ایلام صد هکتار است.در شهرستان آسمان آباد بدلیل وجود آب و هوای خوب کشت صیفی جات و سبزی انجام میشود. بیش از 4 هکتار از زمین‌های کشاورزی خود را به کشت سبزیجات سنتی از جمله نعناع، تربچه، جعفری، ریحان در این شهرستان کشت میشوند که اینکار باعث اشتغالزایی برای 40 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شده است. پیش‌بینی می‌شود از این 4 هکتار، روزانه 1500 کیلو گرم برداشت و به استان‌های همجوار ارسال شود، اما متاسفانه هر ساله خسارت زیادی به علت نبود سیل بند در منطقه متحمل می‌شویم که امید است مسوولین نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

تنش های محیطی مشکلات زیادی را برای محصولات به خصوص سبزی و صیفی جات ایجاد کرده که باید برای رشد آن از دانش روز و ماشین آلات اختصاصی زراعت استفاده لازم به عمل آورد؛ لازم به ذکر است با توجه به اینکه عمده صیفی کاران استان از آب چاه و سالم استفاده می‌کنند، سبزی تولیدی استان از کیفیت مناسبی برخوردار است.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *