مقالات

شهرستان آغاجاری ؛ عاری از کشاورزی حاصل خیز

شهرستان آغاجاری یکی از مناطق نفت خیز است که در دامنه ی سفلای کوه های زاگرس واقع شده است . آغاجاری یکی از بخش های شهرستان بهبهان در استان خوزستان می باشد که گذشته ای بسیار زیبا و جذاب داشته است . آغاجاری در جنوب شرق خوزستان و 140 کیلومتری اهواز ، از طرف شرق در 50 کیلومتری بهبهان ، از غرب در 17 کیلومتری شهرستان امیدیه ، از شمال در 85 کیلومتری رامهرمز و از جنوب به هندیجان محدود می شود و  آب شرب مصرفی آن از رودخانه مارون که در 8 کیلومتری این شهر قرار دارد تأمین می گردد.

آب و هوای این منطقه بسیار گرم و در تابستان گاهاً از مرز 50 درجه می گذرد و در زمستان معتدل و گاهی بسیار سرد است . این بخش منطقه ای کوهستانی و خشک است و به دلیل طبیعت خشک و خشن از کشاورزی برخوردار نمی باشد و زمین ها به شکل تپه و کوه می باشند و هیچ محصولی در آن بدست نمی آید.

با وجود این که اگر چه در شهرستان آغاجاری برخی عوامل نامساعد نظیر دمای بالای هوا در 6 ماهه اول سال و یا کمبود و محدودیت منابع آبی در برخی نقاط وجود دارد ، اما تولید محدود کشاورزی در این منطقه وجود دارد . گندم، کلزا، برنج، کنجد از جمله محصولات کشاورزی  شهرستان آغاجاری است. که گندم با سطح زیر کشت یک هزار و 100 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان بیشترین محصول تولیدی این شهرستان است  . که به طور میانگین  یک هزار و 700 تن محصول از سطح زیر کشت گندمزار‌های آغاجاری برداشت می شود. محصول گندم  این شهرستان  به صورت آبی و دیم و بیشتر در منطقه جولکی کشت می‌شود.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *