مقالات

شهرستان اردکان مهمترین تولیدکننده پسته در یزد

شهرستان اردکان یکی از شهرستان‌های استان یزد در مرکز جغرافیایی ایران است. این شهر در ۶۱ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار گرفته است. شهرستان اردکان با تصویب هیئت وزیران در یازدهم تیر ۱۳۲۴ بخش اردکان از یزد جدا و شهرستان مستقلی شد. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۹، ۱۱۸ هزار نفر می‌باشد. شهرستان اردکان بابیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع بزرگترین شهرستان استان محسوب می‌شود. این شهرستان دارای سه بخش مرکزی، بخش خرانق و بخش عقدا می‌باشد.

طیور

امروزه یکی از معیار های پیشرفت جوامع، وضعیت تغذیه به ویژه تغذیه پروتئین توسط افراد آن جامعه است. فرآورده های طیور از مهم ترین منابع پروتئینی هستند؛ به طوری که تولید و مصرف آن ها در اغلب کشورها با سرعت روز افزون در حال افزایش است. مرغ گوشتی و تخم‌گذار از جمله طیوری هستند که در شهرستان پرورش داده می‌شوند. باتوجه به نیاز منطقه و جامعه به گوشت و تخم مرغ، افزایش فعالیت در این زمینه مزیت دارد. پرورش شترمرغ از دیگر مشاغل پیشنهادی در این حوزه است که قابل سرمایه‌گذاری می‌باشد. شترمرغ در گروه پرندگان طبقه بندی شده و گوشت آن جزء گوشت‌های قرمز محسوب می‌شود که نسبت به دیگر گوشت‌های قرمز کم چرب‌تر و سالم‌تر است به طوری که ۹۰ درصد آن قابلیت هضم داشته و بعد از گوشت ماهی در رتبه دوم قرار دارد.

باغداری

نقش کشاورزی و به خصوص باغداری در کاهش فقر بسیار چشمگیر بوده و در برقراری الگوی صحیح توسعه شهری مؤثر است. شهرستان اردکان یکی از مهمترین تولیدکنندگان پسته در استان یزد می‌باشد. باتوجه به سازگاری شرایط شهرستان با کاشت این محصول، افزایش تولید پسته مزیت دارد. سرمایه گذاری در زمینه کاشت آلوئه ورا نیز در شهرستان اردکان مزیت بالایی دارد. گونه های مختلف آلوئه ورا گیاهانی مقاوم به گرما، خشکی، بیماری‌ها، آفات و حتی شوری هستند.

شیلات

همانگونه که در قسمت های قبلی نیز بیان شد، شهرستان اردکان با محدودیت منابع آبی مواجه است و به ناچار حوزه هایی که به طور مستقیم به آب نیازمند هستند به دلیل همین محدودیت ها با مشکل مواجه هستند. ماهیان گرمابی در محدوده دمایی 27-20 درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارند. از اهداف توسعه تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا، افزایش تولید داخلی، خودکفایی، توسعه پایدار و ایجاد اشتغال است. با توجه به ویژگی‌های برتر ماهی تیلاپیا ازجمله رژیم غذایی مناسب (که غالباً گیاهخوار، پوده‌خوار و پلانکتون خوار است)، سازگاری خیلی بالا با اکوسیستم‌های مختلف و مقاومت بالا در برابر بیماری‌ها، می‌تواند به‌عنوان گونه‌ای توجیه‌پذیر، برای ایجاد اشتغال محسوب شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *