مقالات

شهرستان ارسنجان ؛ قلب سبز فارس

شهرستان ارسنجان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر ارسنجان است. این شهرستان در فاصله 120 كيلومتري شمال شرقي شيراز قرار دارد و از غرب به شهرستان‌های مرودشت و پاسارگاد و از شرق به شهرستان‌های بختگان و بوانات و از شمال به شهرستان‌های پاسارگاد و بوانات و از جنوب به شهرستان خرامه محدود می شود. این شهرستان به دلیل طبیعت سرسبز به قلب سبز فارس شهرت دارد.

آب و هوای شهرستان ارسنجان معتدل و خشک است. اطراف این شهرستان را كوه هايی فرا گرفته است و يک منطقه دره ای به حساب می آید. ميانگين ميزان بارندگي آن درسالهاي پر باران 400 ميلي متر است و حداكثر درجه ي گرماي هوادر اوج گرماي تابستان بين 37 تا 40 درجه و حداقل سرماي زمستاني آن از 5 تا 0 درجه مي باشد. این شهرستان ۱۶۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد .

ارسنجان توانمندی بالقوه ای در كشاورزی و باغداری دارد . شغل اصلی ساكنين ارسنجان كشاورزی و باغ داری است و انواع غلات، حبوبات، چغندر قند و محصولات باغی از مهم ترين محصولات و فرآورده های كشاورزی منطقه ارسنجان محسوب می شود. ر شهرستان ارسنجان بیشتر آب مورد نیاز در زمینه کشاورزی را از طریق چشمه ها و آب رودخانه به دست می آورند.  دام‌داری در اين شهرستان پس از كشاورزی قرار دارد و انواع محصولات لبنی و فرآورده های دامی از جمله مهم ترين توليدات اين بخش به شمار مي‌آيد.

باغداری

باغداری یکی از رایج ترین حوزه ها در شهرستان ارسنجان است.  شغل بسیاری از افراد این شهرستان را باغبانی تشکیل می دهد.  این شهرستان در منطقه معتدل و نیمه خشك قرار دارد و از 26 هزار هكتار اراضی زراعی و سه هزار و 100 هكتار اراضی باغی برخوردار است.

حدود 1500 هکتار باغ انار در شهرستان ارسنجان وجود دارد .  میوه های هسته داری همچون هلو و بادام و درخت مقاوم به خشکی و شوری همچون پسته از دیگر محصولات باغی شهرستان ارسنجان هستند.

زراعت

درصد زیادی از زراعت گندم و جو در شهرستان به صورت دیم انجام می‌شود و درصد بسیار کمی از آن نیز به صورت آبی می باشد و در حالت آبی، بازدهی بیشتر است . شهرستان ارسنجان در زمینه تولید علوفه های دامی مانند یونجه نیز وضعیت خوبی دارد. بخشی از زمین های این شهرستان نیز، زیرکشت چغندر قند قرار دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *