مقالات

شهرستان ارومیه؛ قطب برتر کشاورزی در کشور

شهرستان ارومیه یکی از شهرستان های شمال غرب استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر ارومیه می باشد. این شهرستان از نظر جغرافیایی از شمال به سلماس، از جنوب به شهر نقده، از شرق به دریاچه ارومیه و از غرب به شهرها و روستاهای هم مرز با کشور ترکیه محدود  است.

شهرستان ارومیه مانند تمامی شهرستان های استان آذربایجان غربی و به دلیل داشتن ارتفاع ۱۳۳۲ متری از سطح دریا، آب‌وهوای کوهستانی دارد. تابستان‌های این شهرستان نسبتاً معتدل و زمستان‌های آن سرد و برفی است و به یخ‌بندان‌های ۱۲۰ روزه شهرت دارد.

میزان بارندگی در ارومیه از آبان تا خرداد زیاد است و محدود شدن آن به دشت ارومیه، به ایجاد تعادل در آب و هوای فصول گرم آن کمک می‌کند. آب های حاصل از برف های آب شده این کوه ها به وسیله سه رود شهر چای و باراندوز و نازلو به دریاچه ارومیه سرازیر می شود. در مسیر این رودها نهرهایی احداث شده تا قسمتی از آب این ها را برای آبیاری زمین های کشاورزی استفاده نمایند.

کشاورزی

برخورداری از شرایط منحصر به فرد جغرافیایی و طبیعی باعث شده‌است این منطقه از نظر کشاورزی و صنایع وابسته بسیار موفق عمل کند. همچنین به عنوان قطب برتر کشاورزی در کشور شناخته شود. بطوریکه در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی رتبه اول کشور را دارا ‌باشد و از قطب‌های اصلی تأمین میوه کشور قلمداد می‌شود.

قطب اصلی و اول تولید سیب کشور استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه می‌باشد. استان آذربایجان غربی  در زمینه تولید عسل نیز رتبه اول کشور را دارا است و شهرستان ارومیه نیز از مراکز اصلی تولید عسل در این استان می باشد  آذربایجان غربی به سرزمین باغ‌های انگور معروف است و ارومیه یکی از مراکز اصلی تولید و فراوری محصول انگور می‌باشد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *