مقالات

شهرستان اسفراین در حوزه کشاورزی

شهرستان اسفراین یکی از شهرستان های جنوب شرقی استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر اسفراین می باشد. که از جنوب و جنوب شرقی با شهرستان سبزوار، از شرق با قوچان و سبزوار و از غرب با بجنورد همسایه‌ است.

به طور كلي آب و هواي شهرستان اسفراين معتدل با زمستان‌هاي سرد تا ملايم است. در نواحي شمالي شهرستان به دليل وجود انشعابات بينالود، آب و هوا معتدل كوهستاني و در مناطق جنوبي شهرستان به دليل نزديكي به كوير تابستان‌ها گرم و خشك و زمستان‌ها سرد است.

شهرستان اسفراین دارای 46 هزار و 711 هکتار مزرعه و باغ می باشد، که سالانه به طور میانگین 153 هزار و 899 تن انواع محصولات زراعی و باغی از این سطح زیر کشت برداشت می شود.

وجود سد بیدواز در شهرستان اسفراین باعث رونق باغداری در این شهرستان شده‌است. محصولات باغی نظیر سیب، انگور و گلابی در این شهرستان با کیفیت بالایی تولید می شوند. میوه‌هایی چون آلبالو، زردآلو، گیلاس، گردو، بادام، هلو و آلو نیز در مناطقی که دمای کمتری دارند و سردسیرتر هستند کشت می‌شود.

در زمینه زراعت نیز در حال حاضر حبوباتی چون لوبیا و عدس در این شهرستان کشت می‌شود. زراعت گندم، جو، پیاز، چغندر قند، هندوانه و خربزه نیز در شهرستان اسفراین مرسوم است. از بین میوه های جالیزی نیزدر این شهرستان، کشت هندوانه و خربزه رونق دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *