مقالات

شهرستان اسلامشهر در بخش کشاورزی

شهرستان اسلامشهر یکی از شهرستان‌های استان تهران است . که  این شهرستان در جنوب غربی استان تهران قرار دارد و مرکز آن شهر اسلامشهر می باشد . که این شهرستان از شرق و جنوب به ری از غرب به شهرستان بهارستان و از شمال غرب به شهریار محدود است. اقلیم شهرستان اسلامشهر، بیابانی با پراکنش بارندگی نامشخص است.

شهرستان اسلامشهر یکی از مناطق موفق کشاورزی ، دامپروری و صنعتی در استان تهران محسوب میشود . این شهرستان تقریباً ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که در حال حاضر بالغ بر ۹ هزار هکتار آن زیر کشت محصولات مختلف است. که حدود ۶۵۰ هکتار به صورت باغی بوده و انواع محصولات سردرختی به ویژه هلو و شلیل تولید می‌شود.

اما با این حال ، در شهرستان اسلامشهر به دلیل مشاغل صنعتی فراوان کشاورزی به مقدار محدودی انجام می شود. باغ ها و محصولات باغی عمدتا شخصی هستند و جهت رفع نیاز های خود خانوار به مصرف می رسند و وارد بازار فروش نمی شوند.  ولی با توجه به وضعیت این شهرستان احداث گلخانه‌ی صیفی جات و پرورش قارچ از جمله فعالیت های قابل انجام و گسترش در این شهرستان می باشد .

فعالیت های زراعی نیز همانند باغداری در این شهرستان مورد استقبال زیادی قرار نگرفته است و همچنین با توجه به محدود بودن زمین های زراعی، مزیت کمتری نسبت به مشاغل صنعتی دارد. درحال حاضر در این منطقه محصولاتی مانند گندم، جو، کلزا و به میزان کمتری علوفه دامی کشت می شود که به دلیل سازگاری با شرایط این شهرستان قابل توسعه نیز می باشند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *