مقالات

شهرستان اسکو از مهم ترین مناطق کشاورزی شرقی

شهرستان اسکو یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر اسکو می‌باشد . شهرستان اسکو در شرق دریاچه ارومیه  مربع قرار گرفته که از سمت شرق با شهرستان تبریز ، از سمت شمال با شهرستان شبستر ، از سمت غرب با دریاچه ارومیه و از سمت جنوب با شهرستان آذرشهر و شهرستان عجب‌شیر هم‌مرز است.

اسكو به دلیل واقع شدن در مسير كوهپايه هاي سهند و برودت آن از يكطرف و بخارات و رطوبت درياچه اروميه از سوي ديگر داراي يكنوع آب و هواي ملايم و مرطوب مي باشد .  اين شهرستان مانند ساير شهرستان هاي آذربايجان داراي تابستان كوتاه و ملايم و زمستان هاي سرد و طولاني مي باشد. بارندگي آن بيشتر در فصول سرد سال بوده و تابستان هاي آن خشك و گاهي با بارندگي هاي رگباري مي باشد .

شهرستان اسکو یکی از زرخیزترین و مهم ترین مناطق کشاورزی و دامپروری و صنعتی آذربایجان است و كشاورزی، باغ داری و تهيه و توليد فرآورده های كشاورزی و ميوه و خشكبار از مهم ترين منابع درآمد مردم اين ناحيه است.  آب كشاورزی منطقه از چشمه ها، چاه عميق، رودخانه و كاريز تامين می شود. از نظر كشاورزی اسكو از رونق خاصی برخوردار است و نوع كشت آن آبی و ديمی است. بخش ایلخچی از قطب‌های مهم تولید انواع محصولات کشاورزی در شهرستان اسکو به حساب می‌آید.

شهرستان اسکو قطب تولید پیاز ، گردو ، پسته  و گل محمدی در شهرستان آذربایجام شرقی می باشد .  همچنین از دیگر فرآورده های كشاورزی شهرستان اسكو می توان : گندم و جو ،  بنشن ، نباتات علوفه ای ،  تره بار ،  سيب درختی ،  گلابی ،  انگور ،  گوجه سبز ،  گيلاس ، زرد آلو و بادام را نام برد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *