مقالات

شهرستان اشنویه؛ از قطب‌های مهم باغداری آذربایجان‌غربی

شهرستان اشنویه یکی از شهرستان‌های مرزی قسمت غربی استان آذربایجان غربی به مرکزیت شهر اشنویه  است. که از شمال با شهرستان ارومیه، از شرق با شهرستان نقده، از جنوب با شهرستان پیرانشهر و از غرب با دو کشور عراق و ترکیه هم مرز است.

این شهرستان از نظر آب و هوا دارای اقلیم سرد معتدل است. دمای هوا در اشنویه در ماه های تابستان حدود ۲۶.۷ درجه سانتیگراد و در ماه های زمستان حدود منفی ۱ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای سالانه این شهرستان ۱۳.۳ درجه سانتیگراد است. بارندگی در اشنویه کم است و متعلق به اقلیم نیمه خشک است. میانگین بارندگی سالانه این شهرستان حدود ۴۲۲ میلیمتر است که ۷۰ درصد آن به پاییز و زمستان تعلق دارد.

شهرستان اشنویه دارای زمین های حاصل خیز است و  شرایط ویژه آب و هوایی، اشنویه را به یکی از قطب‌های مهم باغداری آذربایجان‌غربی تبدیل کرده است.

سیب و گیلاس از جمله عمده محصولات باغی این شهرستان است. از ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت باغات این شهرستان ۸۱۸ هکتار مربوط باغات گیلاس است.  که سالانه حدود ۵۰۰ تن از این میوه به کشورهای روسیه، هندوستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود. ارقام گیلاسی که در این شهرستان کشت می‌شود شامل تکدانه‌ای مشهد، خوشه‌ای، زرد دانشکده، سفید ارومیه و نوع محلی به نام(خومالی) است.

همچنین بیش از ۱۰ هزار هکتار باغ سیب در این شهرستان وجود دارد که سالانه ۲۰۰ هزار تن سیب تولیدی اشنویه به کشورهای اروپایی، هندوستان روسیه و عراق صادر می‌شود.

در حوزه زراعت، گندم و چغندرقند محصولاتی هستند که درحال حاضر بیشترین تولید را در سطح این شهرستان دارند. کشت گیاهان دارویی مانند نعنا فلفلی، بادرنجبوبه، گل راعی، اسطوخودوس، آویشن و … نیز در منطقه، به لحاظ دارا بودن شرایط جوی مناسب انجام شده است و همچنان هم جای کار دارد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *