مقالات

شهرستان اصلاندوز در حوزه کشاورزی

شهرستان اصلاندوز یکی از شهرستان های شمالی استان اردبیل به مرکزیت شهر اصلاندوز می باشد. که این شهرستان از شمال به رود ارس و کشور جمهوری آذربایجان، از ناحیه شرق به شهرستان اسلام‌آباد و شهرستان پارس آباد مغان، از ناحیه جنوب شرق به شهرستان بیله سوار مغان، از جنوب به گئرمی مغان و از غرب به شهرستان خمارلو (خداآفرین) و کلیبر محدود می شود. به طور کلی اصلاندوز در شمال اردبیل و در مرز ایران و آذربایجان قرار گرفته است و این موقعیت منحصر به فردی برای این شهرستان ایجاد کرده است.

اصلاندوز در حاشیه رود ارس قرار دارد و همچنین در پایه‌کوه‌های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است. از طرف اصلاندوز فاصله زیادی با دریای خزر ندارد و همین امر بر آب‌وهوای اصلاندوز تاثیر می‌گذارد. زمستان‌های اصلاندوز همراه با بارش برف و باران است و اغلب هوا سرد می‌باشد. اما تابستان‌ها و بهار اصلاندوز هوا معتدل و تقریبا گرم می‌باشد. به دلیل بادهای خزری هوا در برخی روز‌ها گرم و مرطوب است اما شدت رطوبت غیرقابل تحمل نیست.

شهرستان اصلاندوز  با برخورداری‌ از امکانات‌ و تسهیلات‌ محلى‌، مرکز خدمات‌ روستاهای‌ پیرامون‌ و عشایر شاهسون به‌ شمار مى‌رود. مردم این منطقه اغلب به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و اقتصاد کشاورزی این منطقه به نوعی مدیون رودخانه دره یورد و رود آراز (ارس) و سد میل مغان می باشد.

محصولات اصلی زراعی این شهرستان شامل گندم، پنبه، گوجه فرنگی، خیار، یونجه، جالیز، هندوانه، خربزه، کلزا و سویا می باشد. همچنین در زمینه محصولات باغی این شهرستان می توان به هلو، انار، آلو و آلوچه اشاره کرد.

باید در نطر داشت که مردم این منطقه علاوه بر کشاورزی به دامپروری هم مشغولند. از جمله دام هایی که آن ها نگه می دارند می توان به گاو و گوسفند، بز و شتر اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *