مقالات

شهرستان الشتر آب و هوای مناسب برای توسعه کشاورزی

شهرستان الشتر،  یکی از شهرهای استان لرستان است که از شمال به شهرستان بروجرد و شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان چگنی، از جنوب شرق به شهرستان خرم‌آباد منتهی میشود.

زراعت

شهرستان الشتر بدلیل آب و هوای مناسب شرایط خوبی برای کشت کلزا دارد . به طوریکه هر ساله مقدار زیادی از این محصول در این استان برداشت میشود.از طرفی توسعه کاشت محصولات کم آب مانند کلزا می تواند زمینه خوب برای مدیریت منابع آبی فراهم کند.

از دیگر پتانسیل های این شهرستان تولید چغندر میباشد.این شهرستان با دارا بودن آب کافی و شرایط جوی شرایط خوبی برای کشت این محصول فراهم کرده است.از طرفی نزدیکی به کارخانه قند بروجرد و کارخانه قند شهرکرد می تواند مزیتی برای چغندر داران منطقه باشد و تا حدودی خیال آنها از فراوری محصول خود راحت است.

پرورش گیاهان دارویی میتواند هم تجارت سود آوری برای کشاورزان باشد و هم کشور را از واردات این گیاهان بی نیاز کند. مهم ترین گیاهان دارویی گران قیمت در حال حاضر زیره ، ترخون ،گل ختمی ، اسطوخودوس عطری ،بابونه ،بادرنجبویه، به لیمو، مریم گلی، آویشن، زعفران،گل محمدی هستند ، که در شهرستان الشتر کشت و تولید میشوند.

باغداری

آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز این شهرستان باعث شده که تولید و کشت گردو در این شهرستان انجام گیرد ، اما بدلیل نداشتن برند همچنان گمنام است.اکثر باغداران در الشتر به تولید گردو در زمین هایشان رو آورده اند.گردوی الشتر یکی از مرغوبترین گردو های کشور است.

کاشت سایر درختان میوه نظیر سیب، زردآلو، گیلاس و هلو نیز در شهرستان الشتر انجام شده است و در صورتیکه افراد بخواهند نسبت به احداث باغاتی در این زمینه اقدام کنند، می توانند موفق باشند.به لحاظ با صرفه بودن کشت های گلخانه ای و عرضه محصول خارج از فصل دررابطه با تولیدات گلخانه ای، شهرستان الشتر ظرفیت خوبی برای ایجاد طرح های گلخانه ای دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *