مقالات

شهرستان انگوت در بخش کشاورزی

شهرستان انگوت یکی از شهرستان های استان اردبیل به مرکزیت شهر انگوت است. که از شمال با شهرستان های بیله سوار و پارس آباد، از جنوب با شهرستان مشگین شهر، از غرب با شهرستان های استان آذربایجان شرقی (کیبر وهوراند)و از شرق با بخش مرکزی شهرستان گرمی همسایه می باشد.

نوع اقلیم منطقه نیمه خشک می باشد، میانگین حدّاکثر درجه حرارت هوا در گرمترین ماه سال حدود 32 درجه سانتیگراد و میانگین حداقل درجه حرارت در سردترین ماه سال حدود 8 درجه سانتیگراد، متوسّط درجه حرارت سالانه نیز حدود 3/10 درجه سلییوس می باشد. میانگین بارش سالانه در حدود 360 میلی متر می باشد. منشاء بارش های منطقه توده هوای مرطوب غربی است که از طریق ترکیه و دریای سیاه به منطقه می رسند.

معیشت اغلب مردم شهرستان انگوت از طریق دامداری و کشاورزی و صنایع دستی و به مقدار کمی از واحدها و کارگاه های تولیدی و صنعتی تامین می گردد. سهم بخش کشاورزی در تامین معیشت مردم این شهرستان 50 درصد، دامداری 30 درصد و خدمات و صنایع تولیدی 20 درصد می باشد.

65100  هکتار زمین زراعی در محدوده ی شهرستان انگوت وجود دارد.  از کلّ اراضی زراعی شهرستان انگوت 11000 هکتاررا زمین های آبی و 54100 هکتار را زمین های دیم  تشکیل می دهد. عمده ترین محصول زراعی این منطقه گندم است. که سالانه بیش از 000/20 تن گندم مازاد بر مصرف زارعین تولید و به سیلوهای کشور تحویل داده می شود. از دیگر محصولات کشاورزی در شهرستان انگوت می توان به جو، حبوبات، صیفی جات، جالیز، برنج، پنبه، و انواع باغات میوه از جمله انار، انجیل، سیب، هلو، گیلاس، گردو، آلو، زرد آلو و … اشاره کرد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *