مقالات

شهرستان اهر دارای بستر مناسب برای فعالیت های کشاورزی

شهرستان اهر یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر اهر می باشد . این شهرستان از سمت شمال با شهرستان‌های هوراند و کلیبر، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان ورزقان و از سمت جنوب با شهرستان هریس هم‌مرز است .

اهر یکی از خوش آب و هواترین شهرستان های آذربایجان شرقی به شمار می‌رود . تغییرات آب و هوایی اهر به‌گونه‌ای است که بیشینه دمای آن در فصل تابستان به ۳۴ درجه بالای صفر و کمینه آن در فصل زمستان به ۲۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد. به این ترتیب، اهر زمستان‌هایی سرد و برفی و تابستان‌هایی معتدل و خنک دارد  .

کشاورزی

شهرستان اهر در منطقه ای کشاورزی قرار گرفته است و در زمینه ی کشاورزی، دام پروری و باغ داری از رونق به سزایی برخوردار است. بافت و ترکیبات کانی موجود در خاک های منطقه ی اهر و همچنین وجود جلگه ها در این منطقه بستر مناسبی برای فعالیت های کشاورزی و باغی است . غلات، حبوبات، علوفه، سیب زمینی، پنبه، ذرت، برنج از محصولات این ناحیه است .

شهرستان اهر شرایط اقلیم مناسبی برای تولیدات برخی از محصولات باغی دارد . سیب درختی عمده تولیدات باغی شهرستان اهر است که سیب قره قرمز از انواع سیب تولیدی در این شهرستان است . در شهرستان اهر میوه های هسته داری همچون زردآلو، هلو، آلبالو و گیلاس تولید می شود که این میوه ها با شرایط اقلیمی این شهرستان (که اقلیم کوهستانی و سرد دارد .) سازگاری بسیار خوبی دارند.

در زمینه راعت باید گفت که ، در اهر تولیدات مناسبی در زمینه محصولات زراعی وجود دارد  و محصولات متنوعی نیز کشت می شوند . گندم وجو از جمله محصولات زراعی شهرستان هستند که به میزان انبوه و به صورت کشت دیمی و آبی تولید می شوند.  حبوباتی همچون نخود، لوبیا و عدس از دیگر محصولات زراعی شهرستان هستند که در سطح مناسبی کشت می گردند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *