مقالات

شهرستان ایجرود و بخش کشاورزی

شهرستان ایجرود یکی از شهرستان های جنوب غربی استان زنجان به مرکزیت شهر زرین نشان می باشد. که از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال به شهرستان زنجان، از شرق و جنوب به شهرستان سلطانیه و خدابنده و از غرب و شمال غرب به استان کردستان و شهرستان ماهنشان محدود می‌شود.

شهرستان ایجرود دارای منطقۀ کوهستانی وجلگه‌ای‌ است و شرایط آب و هوایی آن کوهستانی می‌باشد. معمولاً در ارتفاعات آب و هوای سرد کوهستانی و زمستانی برفی و قسمت دشت‌ها در تابستان آب و هوای معتدل و خشک دارد.

کشاورزی و دام‌داری ارکان اقتصادی شهرستان ايجرود را تشکیل می دهند. بيش تر مردم اين شهرستان به زراعت و دام‌داری مشغول هستند و به همين علت باغ ها و کشتزارهای زيادی در منطقه وجود دارند که چشم انداز زيبايی به اين شهرستان بخشيده اند. محصولات اين منطقه را انواع غلات از قبیل گندم و جو، سيب زمينی، پياز، انواع صيفی جات و انواع میوه به خصوص سیب و انگور تشکيل می دهند.

باغات برخی از میوه‌ها مانند سیب، گیلاس، گلابی، هلو، شلیل و زردآلو در این شهرستان وجود دارد و به دلیل تولید محصولات با کیفیت و سازگاری با اقلیم شهرستان، قابل توسعه نیز می باشند. بادام از جمله میوه‌های آجیلی است که در حال حاضر در شهرستان تولید می‌شود. گندم و جو از جمله محصولات عمده و استراتژیک این شهرستان هستند که تاکنون عملکرد خوبی داشته اند و با توجه به سازگاری با شرایط شهرستان، قابلیت توسعه دارند.

اقلیم شهرستان ایجرود همچنین یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش گیاهان دارویی است.زعفران یکی از محصولات با ارزش حوزه زراعت است که کشت آن در برخی از نقاط  این شهرستان به تازگی رونق گرفته است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *