مقالات

شهرستان ایرانشهر؛ قطب کشاورزی سیستان و بلوچستان

شهرستان ایرانشهر یکی از شهرستان های مرکزی استان سمنان به مرکزیت شهر ایرانشهر می باشد. که از شمال و شمال شرقی با شهرستان های زاهدان و خاش، از جنوب شرق با شهرستان مهرستان، از جنوب با شهرستان نیکشهر و سرباز، از غرب و جنوب غربی با شهرستان دلگان و فنوج و از شمال غربی با استان کرمان همسایه است.

آب و هوای شهرستان ایرانشهر بواسطه وجود مناطق کوهستانی و مناطق پست شدیدا تحت تاثیر عوارض جغرافیایی و پستی و بلندی های متنوع ان می باشد.به‌گونه‌اى که در تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل است و بادهاى باران آور موسمى در فصل تابستان و بادهاى باران‏ آور غربى در فصل زمستان در اين منطقه موجب ريزش پراکنده باران مى‏شوند..متوسط سالانه دما 23 درجه سانتی گراد است که در تابستان ها به بیش از 40 درجه سانتیگراد می رسد. حداقل دما در زمستان 2 درجه سانتی گراد بالای صفر می باشد. ميانگین بارش سالانه در این شهرستان  5/105میلی متر مى باشد.

شهرستان ایرانشهر با دارا بودن شرایط آب و هوایی و زمین مناسب به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است. این شهرستان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی از جایگاه مناسبی در استان برخوردار است. این شهرستان دارای حدود ٢٠ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی است که  سالانه بیش‌از یک میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی از زمین‌های کشاورزی آن  برداشت می شود. مهمترین محصول استراتژیک شهرستان ایرانشهر خرما است. همچنین محصولاتی که در مقیاس وسیع کشت میشود، غلات وصیفی جات ومحصولات جالیزی می باشد. که شامل گندم،یونجه ،ذرت ،نخود،لوبیا،کنجد،پیاز، گوجه فرنگی ، هندوانه، آفتابگردان ، خربزه و خیار است. همچنین محصولات باغی مانند لیمو و پرتقال ، در منطقه بزمان و هودیان و دهستان دامن و ابتر  در این شهرستان کشت می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *