مقالات

شهرستان ایلام دارای ظرفیت های بالا در حوزه کشاورزی

شهرستان ایلام مرکز استان ایلام است.این شهرستان آب و هوایی معتدل کوهستانی و بهاری دارد. شهرستان ایلام در حصار کوه ها و دشت ها قرار دارد . که  مساحت ۲۰٬۱۳۳ کیلومتر مربع، بیست و دومین استان ایران از نظر وسعت به‌ شمار می‌رود.ساکنین این شهر به زبان کردی صحبت میکنند .

بخش کشاورزی 

شهرستان ایلام منابع و ظرفیت های بالایی در حوزه کشاورزی و تولید محصولات غذایی دارد . که ظرفیت های این بخش بدلیل کمبود سرمایه گذار و عدم توجه‌ کافی شکوفا نشده است. ایلام به علت برخوداری از منابع آبی،مراتع و خاک حاصلخیز ، اراضی زراعی مرغوب یک شهرستان کشاورزی خیز محسوب می شود . بیش از یک سوم جمعیت آن در بخش های مختلف کشاورزی اشتغال دارند و به عبارتی بار اصلی اقتصاد و معشیت مردم شهرستان ایلام بر پایه کشاورزی استوار است. بررسی‌های آماری نشان داده متاسفانه در سال‌های اخیر کشاورزی در شهرستان ایلام با مسائل و مشکلاتی از قبیل خشک‌ سالی، کم آبی، عدم وجود بازار مناسب برای محصولات تولیدی، عدم استفاده از مکانیزاسیون کشاورزی و پایین بودن سطح سواد کشاورزان مواجه شده است.

تنوع اقلیمی و آب و هوایی مناسب، وجود کشاورزان توانمند و اراضی خاکی مساعد موجب شده تا شهرستان ایلام از زیرساخت‌های قوی برای گسترش و توسعه کشاورزی برخوردار باشد.کشاورزی در روند رشد و توسعه اقتصادی این شهرستان نقش بسزایی دارد . که از جمله مزیت های این بخش برای شهرستان میتوان به ایجاد درآمد ثابت برای خانوارها ، تامین مواد خام و اولیه مورد نیاز صنایع، تثبیت سکونت در روستاها و ارز آوری برای شهرستان اشاره کرد.عمده محصولات باغی ایلام شامل شامل انگور با یک هزار و ۵۰۰ هکتار، گردو با حدود یک هزار و ۶۵۰ هکتار، هلو، زردآلو و زیتون و باغات انار است. سالانه 3 هزار تن محصولات کشاورزی در گلخانه های ایلام تولید می شود.سالانه 450 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 400 میلیارد تومان در شهرستان ایلام تولید و گندم و برنج و همچنین ذرت به عنوان سه محصول مهم در نیازهای اصلی جامعه تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *