مقالات

شهرستان باخرز در حوزه کشاورزی

شهرستان باخرز یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر باخرز می باشد. که این شهرستان  از شمال به تربت جام، از جنوب به خواف، از شرق به تایباد و از غرب به زاوه محدود می‌گردد.

شهرستان باخرز در در ارتفاع 1279 متری از سطح دریا قرار دارد. اقلیم آب و هوایی این شهرستان گرم و خشک بوده و اقلیم جغرافیایی آن نیز کویری است.

در ادامه به بررسی عملکرد این شهرستان در زمینه کشاورزی ( زراعت و باغداری ) خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

در حوزه زراعت، حدود ۸۰ درصد زمین‌های زراعی  شهرستان  باخرز به دلیل اینکه با اقلیم این شهرستان سازگار است و بازار خوبی در داخل و خارج از شهرستان دارد ، به کشت زعفران اختصاص دارد. گندم و جو از از جمله دیگر محصولات استراتژیک زراعی در شهرستان باخرز هستند.

کشت گیاهان دارویی مانند آویشن و آنقوزه در این شهرستان، به لحاظ دارا بودن شرایط جوی مناسب انجام می شود.

در زمینه باغداری نیز بیشترین سطح باغات این شهرستان شامل باغات آلبالو بوده و سالانه بیش از ۳۰۰ تن برداشت می‌شود. کیفیت این محصول خوب بوده و به شهرستان‌های اطراف مانند تربت جام، تربت حیدریه و مشهد ارسال می‌شود.

در رابطه با احداث گلخانه در این شهرستان باید در نظر داشت که در منطقه‌ی باخرز از نظر اقلیمی دو سرمای خاص وجود دارد؛ یکی سرمای بهاره است که در فروردین ماه باعث یخ‌زدگی نشاءها می‌شود، و دیگری سرمای مهر ماه است. لذا اگر محصولات کشاورزی به موقع برداشت نشود، دچار سرما و یخ‌زدگی می‌شوند. از این‌رو احداث گلخانه صیفی‌جات در این شهرستان اهمیت زیادی دارد.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *