مقالات

شهرستان بانه و عملکرد کشاورزی آن

شهرستان بانه یکی از شهرستان های مرزی ایران و عراق می باشد که در کردستان واقع شده است.مردم بانه مسلمان و اهل سنت هستند که به زبان کردی با گویش سورانی صحبت می کنند.بانه جز یکی از شهرهای زیبای ایران است که با طبیعت منحصر به فردش مسافران زیادی را هرساله به سمت خود جذب می کند. با توجه به اینکه، شهر بانه به منطقه تجاری مشهور است، بنابراین مسافران زیادی برای خرید لوازم برقی به این شهر سفر می کنند. آب و هوای بانه، بدلیل بارش های زمستانی سردو تابستانی نسبتا خشک و آب و هوای نیمه مرطوب سرد و دارای اقلیم نیمه خشک است.

شهرستان های مرزی بانه یکی از قطب های تولید انگور سیاه کشور است که بخشی از آن به صورت تازه خوری و بخش دیگر به استان های همجوار کردستان عراق صادر می شود.شهرستان بانه از جمله تولید کنندگان گردو در استان کردستان به شمار می رود. گیاهان زینتی مثل گل‌های جعفری، اطلسی، داوودی، و همچنین سبزی و صیفی جات نظیر ریحان، شاهی، شنبلیله، خیار، گوجه فرنگی از جمله گیاهانی است که کشت می‌شوند و قابلیت سودآوری برای خرید و فروش را دارند.

این شهرستان مرزی بدلیل آب و هوایی که دارد مستعد کشت گیاهان دارویی بویژه گل محمدی است. گوجه فرنگی یکی از سبزیجات مفید است که در مصرف روزانه خانوار ها مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین این محصول قابلیت فرآوری داشته و محصولاتی مانند رب، سس و گوجه خشک از آن تولید می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *