مقالات

شهرستان باوی و بخش کشاورزی در این شهرستان

شهرستان باوی یکی ار شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غرب کشور است. آب و هوای شهرستان باوی به تبع کلیت استان خوزستان گرم و خشک است. این شهرستان از از شرق با شهرستان هفتکل ، ازشمال با شهرستان شوشترو از جنوب و غرب با شهرستان اهواز همسایه است. شهرستان باوی از لحاظ همجوار بودن با رودخانه کارون  برای توسعه و شکوفایی در بخش کشاورزی دارای توانمدی می  باشد .

کشاورزی در شهرستان باوی

شهرستان باوی دارای 45 هزار هکتار اراضی قابل کشت است . که هر ساله به طور میانگین 23 هزار هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت گندم آبی و 10 هزار هکتار زیر کشت گندم دیم می رود . همچنین در شهرستان باوی هر سال به میزان 2 هزار و 500 هکتار کشت جو و 2 هزار و 600 هکتار کشت کلزا به صورت غیر قراردادی در مزارع این شهرستان انجام می‌شود .  کشت محصولات زراعی این شهرستان از نیمه دوم آبان ماه شروع می‌شود و برداشت نیز از اواخر اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.

در کشت تابستانه درشهرستان باوی ، به طور میانگین  11 هزار و 815 هکتار از مزارع  زیر کشت می رود  . که بیشترین سطح آن مریوط به محصول برنج با 9 هزار و 500 هکتار است . که 2 هزار هکتار از آن به صورت خشکه کاری و 7 هزار و 500 هکتار آن به صورت سنتی و غرقابی کشت می شود . سایر کشت ها شامل ماش با سطح 300 هکتار، سبزی و صیفی 500 هکتار، ذرت 320 هکتار، سورگوم 225 هکتار، کنجد 500 هکتار، یونجه 220 هکتار و لوبیا 250 هکتار است . که در دهستان های ویس، ندافیه و عنافچه کشت شده اند.

سطح زیر کشت خرما در این شهرستان 395  هکتار است که حدود 300 هکتار از این میزان، نخیلات بارور هستند.  عمده ارقام خرمای این شهرستان استعمران، برحی، دیری، بریم، زاهدی، گنطار و مجول است که 70 درصد آن استعمران، 25 درصد برحی و پنج درصد سایر ارقام هستند و اکثر محصول صادراتی این شهرستان شامل استعمران می‌شود.  برداشت خرما در باوی از اواسط شهریورماه آغاز می‌شود و تا اواخر مهرماه ادامه دارد. که سالانه به طور میانگین 2 هزار و 400 تن محصول خرما در این  شهرستان برداشت می شود .

در نهایت نکته حائز توجه این می باشد ، که با توجه به اینکه کشاورزی و آب دو مزیت و پتاتسیل مهم در شهرستان باوی محسوب میشود ، بنابراین توسعه کشاورزی در بخش‌های مختلف از جمله دامپروری، شیلات، صنایع تبدیلی باید در دستور کار مسئولان این شهرستان باشد. همچنین علاوه بر توسعه کشاورزی باید برنامه ریزی لازم جهت دسترسی به بازار‌ها و صادرات به داخل و خارج از استان خوزستان و کشوردر این شهرستان انجام شود .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *