مقالات

شهرستان بجستان موفق در زمینه کشاورزی

شهرستان بجستان یکی از شهرستان های جنوب غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر بجستان می باشد. که  از شمال به خلیل آباد و مه ولات  از جنوب به فردوس، از شرق به گناباد و از غرب به بشرویه منتهی می‌شود.

در شهرستان بجستان مناطق جنوبی و ارتفاعات دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل بوده و مناطق شمالی آن شامل دشت های پست و کویری است.

کشاورزی

شهرستان بجستان با وسعت سه هزار و ۷۹۲ کیلومتر دارای هشت هزار و ۴۰۰ هکتار سطح زیر کشت کشاورزی آبی و دیم و ۱۶۰ هزار واحد دامی است، سالانه افزون بر ۴۱ هزار تن محصولات زراعی، باغی و آبزیان در این شهرستان تولید می‌شود.

در شهرستان بجستان فعالیت‌های باغی در سطح گسترده‌ای انجام می‌شود. در واقع وجود منابع آب کافی و خاک حاصلخیز باعث شده تا فعالیت‌های اقتصادی در حوزه باغداری نسبت به سایر بخش‌های کشاورزی، رونق بیشتری داشته باشد. که مهمترین تولیدات باغی  بجستان پسته و انار است.

فعالیت‌های زراعی شهرستان به دلیل رونق و استقبال خوب از حوزه باغداری، دامداری و طیور به میزان کمتری انجام می شود. از جمله محصولات عمده تولیدی در بجستان می‌توان به زعفران، گندم و جو اشاره کرد. در شهرستان بجستان سالانه به میزان زیادی زعفران خشک تولید می شود و علاوه بر تامین نیاز داخل به دلیل کیفیت بالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی نیز صادر می شود.

کشت و زراعت سیب زمینی، پیاز و چغندرقند در این شهرستان در سال های گذشته به میزان زیادی انجام می شد. اما به دلیل مصرف زیاد آب و حالت اشباع ایجاد شده در شهرستان بجستان برای این تولیدات، بجای آنها کشت کلزا، حبوبات و گیاهان دارویی جایگزین شده است. که حبوبات تولید شده در این شهرستان شامل نخود، عدس و ماش بوده که به هر دو صورت دیم و آبی زراعت می‌شوند.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *