مقالات

شهرستان بجنورد؛ قطب کشاورزی خراسان شمالی

شهرستان بجنورد یکی از شهرستان های شمال شرقی استان خراسان شمالی به مرکزیت شهر بجنورد می باشد.  که از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق به شهرستان شیروان، از غرب به شهرستان مانه و سملقان و از جنوب به شهرستان‌های اسفراین و جاجرم محدود می‌شود.

بجنورد شهرستانی در دامنه کوه آلاداغ است. منطقه‌ای کوهستانی با فلات‌های مرتفع که زمستان‌های سردی دارد. به طوری که میانگین تعداد روزهای یخبندان این شهر به بیش از ۱۰۰ روز می‌رسد. اما برخلاف زمستان، بجنورد تابستان‌های گرمی دارد، از این رو شهرستان بجنورد طیف گسترده ای از تغییرات دمایی را تجربه می کند.

دامداری و کشاورزی شغل اصلی مردم شهرستان بجنورد است. بجنورد يكي از قطب‌‌هاي كشاورزي منطقه به‌شمار مي‌رود. بطور كلي كشاورزي در اين شهرستان از شرايط مساعدي برخوردار مي‌باشد و تنوع آب وهواي آن باعث شده كه انواع محصولات كشاورزي ، در اين منطقه حاصل‌خيز به فراواني به عمل آيد. مهمترين رودخانه بجنورد اترك مي‌باشد كه نقش حياتي دركشاورزي منطقه دارد.

شهرستان بجنورد با زير كشت آوردن 8/13 درصد زمين هاي كشت شده در سطح استان خراسان شمالی (230649 هكتار ) به تنهايي تولید کننده بخش وسیعی از محصولات  كشاورزي خراسان شمالی بوده و اهميت آن به اندازه يك استان مي‌باشد.  انواع محصولات كشاورزي از جمله گندم، جو، پنبه، برنج، حبوبات، دانه‌هاي روغني، تره‌بار، بنشن، علوفه، زيره، سيب، چغندرقند، آلو، گيلاس، آلبالو، انگور، سيب‌زميني، پياز وگوجه‌فرنگي، در اين منطقه تولید می شود.

دام‌داری نيز در كنار كشاورزی وجود دارد و به دليل مراتع زيادی كه دارد، ‌فرآورده های آن، به ويژه روغن،‌ پشم و پوست، علاوه بر تأمين نياز داخلی،‌ به ديگر نقاط فرستاده می شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *