مقالات

شهرستان بختگان و بخش کشاورزی آن

شهرستان بختگان یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر آباده طشک است. که در شمار شهرستان‌های شرقی استان فارس قرار دارد . شهرستان بختگان از شمال با شهرستان سرچهان ، از شمال غربی با شهرستان ارسنجان ، از جنوب غربی با شهرستان خرامه ، از جنوب با شهرستان استهبان ، از جنوب شرقی تا شرق با شهرستان نی‌ریز و از شمال شرقی با شهرستان خاتم استان یزد همسایه است.

این شهرستان آب و هوای هوایی معتدل دارد اما نسبت به شهرستان های همجوار خود هوای نسبتاً گرم تری دارد.

شغل اصلی مردم  این شهرستان کشاورزی ، خصوصأ کشت گندم و پسته و انار است . که در سطح وسیعی صورت می گیرد.  شهرستان بختگان دارای محصولات باغی از قبیل پسته ، انار ، بادام ، زیتون ، هلو ، زردآلو ، گردو ، آلو ، آلو بخارا دیم ، شلیل ، سیب ، انگور و  غیره می‌باشند . محصولات کشاورزی آن نیز شامل گندم ، جو ، ذرت ، ترتی کالر ، ارزن ، منداب ، کنجد ، گوجه فرنگی ، خیار سبز ، لوبیا ، عدس ، نخود و غیره می‌باشند.

یکی از محصولات باغی اصلی این شهرستان انار می باشد به طوری که ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار باغ انار در این شهرستان وجود دارد .  شهر آباده طشک و روستا‌های دهمورد، طشک، خواجه جمالی و بسترم بیشترین سطح زیر کشت انار را در این شهرستان دارند. که بیش از ۹۰ درصد انار‌های این شهرستان به سایر استان ها صادر می شود.

شهرستان بختگان  بعد از شهرستان نی ریز به دومین قطب کاشت وتولید پسته در استان فارس است . در این شهرستان هشت هزار و ۸۷۰ هکتار باغ پسته وجود دارد که بیش از ۶۰۰۰ هکتار آن مثمر و بقیه به صورت نهال است. انواع پسته تولیدی این شهرستان اکبری، احمد آقائی، فندقی و کله قوچی است . که بیشترین میزان کاشت پسته در این شهرستان بختگان بخش حنا است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *