مقالات

شهرستان بردسکن موفق در حوزه باغداری

شهرستان بردسکن یکی از شهرستان های جنوب غربی استان خراسان رضوی به مرکزیت شهر بردسکن می باشد. که از سمت شمال به شهرستان سبزوار، از شرق به شهرستان خلیل‌آباد، از شمال شرق به کاشمر و از جنوب به طبس در استان خراسان جنوبی و از غرب به شاهرود در استان سمنان محدود است.

شهرستان بردسكن بر اساس طبقه‌بندي جزء مناطق گرم و خشك محسوب مي‌شود. بردسکن در گرمترین روزهای تابستان دمای آن تقریبا به 45 درجه و در سردترین شب های زمستان به 5 درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد. به همین سبب اختلاف دما در مناطق مختلف این شهرستان زیاد است. نواحی شمالی بردسکن کوهستانی و نواحی جنوبی و مرکزی آن جلگه است و هوای آن به سبب نزدیکی با کویر ، خشک است . میانگین بارندگی سالانه آن 150 میلی متر می باشد. بادهای شمالی و شرقی آن سرد ولی بادهای غربی و جنوبی آن به علت مجاورت با کویر گرم و سوزان و همراه با گرد و غبار است.

باغداری یکی از حوزه های رایج بخش کشاورزی در شهرستان بردسکن می باشد و تولیدات باغی این شهرستان نسبت به محصولات زراعی دارای میزان بیشتری است. به طوریکه سالانه بیش از 14 هزار تن انواع محصولات باغی در بردسکن تولید می‌شود. محصولات باغی این شهرستان 29 نوع است و از جمله محصولات مهم و صادراتی آن پسته، انگور، انار و انجیر است.

میوه های جالیزی شهرستان بردسکن نیز شامل هندوانه و خربزه هستند که به مقدار زیادی در این شهرستان تولید می شوند.

فعالیت های زراعی در شهرستان بردسکن، به دلیل فعالیت بیشتر در حوزه باغداری، دامداری و طیور به میزان کمتری انجام شده است. از جمله محصولات عمده تولید شده در این شهرستان می توان به زعفران و کلزا اشاره کرد. . در شهرستان بردسکن سالانه مقدار زیادی زعفران خشک تولید می شود و علاوه بر تأمین نیاز داخل کشور به دلیل کیفیت بالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *