مقالات

شهرستان بستان آباد پیشرو در حوزه کشاورزی

شهرستان بستان آباد یکی از شهرستان های شرقی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر بستان آباد می باشد که درمحل شهر باستاني وگمشده اوجان قرار دارد . این شهرستان از سمت شمال با شهرستان هریس، از سمت شرق با شهرستان‌های سراب و میانه، از سمت غرب با شهرستان‌های تبریز و مراغه و از سمت جنوب با شهرستان هشترود هم‌مرز است.

آب و هوای بستان آباد به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوهستان سهند در زمستان سرد و پربرف و در تابستان معتدل است. دمای مرکز این شهرستان گاهی به ۴۶ – درجه سانتی گراد رسیده و به همین دلیل سردترین شهر ایران لقب گرفته‌است.

کشاورزی

آب کافی و هوای مساعد سبب رونق کشاورزی در شهرستان بستان آباد شده است. آب كشاورزی این منطقه از رودها و چشمه ها تامين می شود و محصولات گندم، جو، حبوبات و گياهان علوفه ای، تره بار، سيب، گلابی، و گردو از جمله عمده ترين محصولات كشاورزی  بستان آباد به شمار می آیند. دام داری نیز به شيوه ی صنعتی و سنتی در این منطقه رايج است .

شهرستان بستان آباد از جمله شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که بویژه در زمینه تولید هویج و سیب زمینی پیشرو است.  بطوریکه بعد از هویج بیشترین میزان تولید محصول حوزه کشاورزی در این شهرستان متعلق به سیب زمینی است.  میزان تولید و برداشت محصول هویج در شهرستان بستان آباد بسیار زیاد است ، درواقع می توان گفت بستان آباد یکی از قطب های تولید هویج در استان آذربایجان شرقی است .

شهرستان بستان آباد از ظرفيت خوبي به لحاظ شرايط آب و هوايي و توان خاك زراعي براي كاشت صيفي جاتی مانند خیار، گوجه، کدو و بادمجان برخوردار است و در حال حاضر نیز این محصولات سطح زیر کشت بالایی دارند. همچنین در این شهرستان برخی از میوه ها مانند سیب و آلوچه به میزان زیادی تولید می‌شوند و کیفیت مطلوبی دارند .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *