مقالات

شهرستان بشرویه وبخش کشاورزی

شهرستان بشرویه یکی از شهرستان های شمال غربی استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر بشرویه می باشد. که  از شمال به بخش عشق آباد طبس در استان یزد و نیز بردسکن در خراسان رضوی، از سمت جنوب به بخش دیهوک شهرستان طبس، از شرق به بخش مرکزی شهرستان فردوس و از غرب به شهرستان طبس متصل است.

آب و هوای شهرستان بشرویه خشک و کویری است. حداکثر و حداقل مطلق درجه حرارت هوا در بشرویه ۴۸ و ۲۱- درجه سانتی گراد است. روستاهای شمال بشرویه گرم ترند و روستاهای غربی و جنوب غربی که ارتفاع بیشتری دارند از درجه حرارت ملایم تری برخوردارند.بارندگی در این منطقه بیشتر از اوایل آبان ماه شروع می شود و حداکثر تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد. از آن به بعد به ندرت باران می بارد. متوسط بارندگی در این منطقه ۹۶٫۱۱ میلی متر در سال می باشد.

شهرستان بشرویه داراری سطح وسیعي ازمحصولات زراعي وباغي را مي باشد. بیشتر مردم این شهرستان به حرفه کشاورزی اشتغال دارند. کشاورزی این منطقه مبتنی بر منابع زیرزمینی آب و زمین‌های مستعد منطقه است.

با توجه به شرایط آب و هوایی این شهرستان محصولاتی مانند زعفران، گندم، جو و پنبه به صورت انبوه کشت می‌شوند. علاوه بر محصولات فوق در حوزه زراعت، محصولات دیگری مانند کنجد، آفتابگردان، کلزا، سیر، پیاز، گیاهان علوفه ای، یونجه و گیاهان دارویی مانند آویشن، خاکشیر، آنغوزه ،گل گاوزبان، زیره کوهی، کرابیه و کلپوره نیز در این شهرستان کشت می‌شوند.

پسته نیز در این شهرستان به مقدار زیاد تولید می‌شود و از محصولات استراتژیک این منطقه است. برخی محصولات جالیزی این منطقه مانند خربزه و هندوانه نیز به مقدار انبوه تولید می‌شوند و مرغوبیتی بالایی دارند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *