مقالات

شهرستان بناب ؛ مركز توليدات مختلف كشاورزي

شهرستان بناب یکی از شهرستان های جنوب غربی استان آذربایجان شرقی به مرکزیت شهر بناب می باشد . بناب در جلگه ای صاف و هموار قرار گرفته كه از طرف شرق به كوههای غربی سهند و از غرب به سواحل پست دریاچه ارومیه محدود می گردد. این شهرستان از شمال به شهرستان عجب شیر ، از شرق به شهرستان مراغه، از جنوب به شهرستان ملکان و از غرب به شهرستان میاندوآب در استان آذربایجان غربی و دریاچه ارومیه محدود می شود.

شهرستان بناب آب و هوای معتدلی دارد، و به دلیل وجود آب های زیر زمینی فراوان این نام بر روی این شهرستان گذاشته شده است.

کشاورزی

اقتصاد شهرستان بناب مثل اغلب نقاط كشور ایران بستگی به تولیدات كشاورزی و دامی دارد.  منطقه بناب به دليل موقعيت طبيعي و بهره مندي از آب هاي زيرزميني و آب هاي روان و استعداد خاك از زمان هاي گذشته مركز توليدات مختلف كشاورزي و دامي بوده است. در امر كشاورزی در بعضی موارد علاوه بر تامین نیازهای منطقه مقداری نیز از محصولات مختلف به سایر شهرهای استان آذربایجان و همچنین به نقاط مختلف كشور صادر می گردد .

در مساحت کل 28 هزار و ۲۲۶ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان بناب که از آن چهار هزار و 200 هکتار باغ، ۱۷ هزار هکتار زیر کشت آبی و هفت هزار زیر کشت دیم است، سالانه ۲۴۷ هزار تن انواع محصولات زراعی و 7 هزار و 500 تن محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود. كشاورزي‌ در اين‌ منطقه‌ توسط آب‌ رودخانه‌ و شماري‌ چاه‌ عميق‌ صورت‌ مى‌پذيرد . غلات، انگور، كشمش، بادام، گردو، برگه زردآلو، از مهم ترین محصولات این شهرستان اند که از نظر اقتصادی بسيار پر اهميت هستند.

باغداری شهرستان بناب وضعیت بسیار خوبی دارد. عمده محصول باغی این شهرستان انگور است بطوریکه شهرستان بناب معدن انگور سبز و کشمش است که کیفیت بسیار خوبی دارد  . بعد از انگور محصولاتی مانند گردو و بادام  از جمله محصولاتی هستند که به میزان خوبی در این شهرستان کاشته می شوند.  آلو، آلوچه، زردآلو و گلابی از محصولات باغی دیگر این شهرستان هستند.

زراعت در شهرستان بناب در سطح گسترده ای انجام می شود. عمده محصول زراعی در شهرستان، پیاز است . گندم، جو و سیر نیز در شهرستان بناب سطح کشت خوبی دارند .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *