مقالات

شهرستان بوانات در بخش کشاورزی

شهرستان بوانات یکی از شهرستان های استان فارس با مرکزیت شهر بوانات است که  در شمال شرقی استان فارس قرار دارد. از شمال به استان یزد، از جنوب به شهرستان سرچهان، از غرب به شهرستانهای خرم بید و شهرستان پاسارگاد و از سمت شرق به شهرستان خاتم از استان یزد منتهی می‌گردد.

آب و هوای شهرستان بوانات سرد و خشک است. در مركز اين شهرستان هوا معتدل است كه بيش ترين درجه حرارت آن در تابستان ها به 34 درجه بالای صفر و كم ترين آن در زمستان ها به 16 درجه زير صفر می رسد. ميزان باران ساليانه آن 220 ميلی متر و رطوبت آن 44 درصد است.در فصل بهار و تابستان خنک و در پاییز و زمستان بسیار سرد می باشد.

فعاليت عمده مردم شهرستان كشاورزي و باغداري است. آب مورد نياز برای كشاورزی در این شهرستان از رودخانه بوانات و قنات‌ها منطقه تامين می شود .

شهرستان بوانات در تولید انگور و انواع آن و تولید گردو در استان فارس مقام اول را داراست. که از گذشته گردو و کشمش این شهرستان دارای معروفیت و محبوبیت فراوانی بوده است .

فعالیت های باغی در شهرستان بوانات به صورت مکانیزه  و آبیاری نیز به صورت قطره ای است . که از جمله باغات این شهرستان می توان باغات انگور، بادام، گردو، آلو، زردآلو، هلو، گلابی و سیب را نام برد .

در شهرستان بوانات فعالیت های زراعی نسبت به حوزه ی باغداری کمتر است و به صورت سنتی انجام می شود. تولیدات زراعی این شهرستان در گذشته شامل گندم و جو بوده است. این محصولات به صورت عمده تولید می شدند که در نهایت به حد اشباعی رسیدند . از آن پس از کشت های جایگزین این محصولات نظیر زعفران و گیاهان دارویی و دانه های روغنی در این شهرستان انجام شد .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *